8320705037
satyra
BethLuisNion

Są to rysunki z różnych okresów jego twórczości, wybrane zarówno z wydanych kiedyś zbiorów, jak i z tych publikowanych w gazetach. Wybór stanowią rysunki najbardziej uniwersalne, ponadczasowe, te najbardziej typowe dla Autora i znane, ale także mniej znane perełki przypomniane po latach; te zabawne i te bardziej refleksyjne. Jest to hołd złożony wielkiemu pisarzowi i rysownikowi.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

| 2012-09-12
Przeczytana: 12 września 2012

obejrzane po wielokroć z jednakowym zachwytem. Klasa! Oszczędna prostota rysunku, żadnych zbędnych dekoracji - graficzna rozpusta to nie jest, ale najważniejsza jest treść, przekaz idei i myśli. Mrożek nie aspiruje do bycia artystą przez duże A, rysuje jak potrafi, ale jego rysunki są rozpoznawalne i wyjątkowe. No i ten humor i ironia! - brawo!

patarzyna | 2017-04-14
kimnesobie | 2017-01-12