Walczyłem dla Führera

Tłumaczenie: Tomasz Stramel
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Seria ze śmigiełkiem". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: L&L
I Flew for the Führer: Story of a German Airman
83-88595-61-X
kris

Heinz Knoke wstąpił do Luftwaffe na początku wojny, by w końcu zostać dowódcą dywizjonu lotnictwa myśliwskiego. Niesłychanie odważny i utalentowany pilot, zaliczył ponad dwa tysiące lotów, zestrzeliwując kilkadziesiąt nieprzyjacielskich samolotów. Wykonał ponad czterysta lotów bojowych, zanim pod koniec wojny został ciężko ranny i okaleczony. Za dokonania odznaczono go Krzyżem Rycerskim. W swojej książce opisuje wychowanie zgodne z surową pruską tradycją, skutki dojścia reżimu nazistowskiego do władzy, a także przebieg długoletniej służby w Luftwaffe. Wspomnienia te są zarówno cennym wkładem do literatury traktującej o lotnictwie, jak też zajmującym studium życia codziennego w Niemieckich Siłach Zbrojnych przed ich dezintegracją. Ale przede wszystkim są poruszającą opowieścią o człowieku.

źródło opisu: http://www.odk.pl/walczylem-dla-fuhrera,1832.html

ZygZag | 2017-01-06