Teledetekcja. Pozyskiwanie danych

Wydawnictwo: Wydawnictwa Naukowo-Techniczne
83-204-3178-6
teledetekcja
technika

W książce opisano metody, techniki i narzędzia stosowane w teledetekcji i w rozpoznaniu obrazowym. Wiele z nich, np. zdjęcia lotnicze czy satelitarne w zakresie widzialnym i w podczerwieni są powszechnie wykorzystywane w wielu dziedzinach (ochrona środowiska, metrologia, rolnictwo, geodezja, kartografia, łączność, lotnictwo, astronautyka, transport, turystyka). Niniejsza pozycja ma charakter przeglądowy, a przedstawione metody i techniki wyczerpująco ilustrują aktualny stan wiedzy w zakresie pozyskiwania danych.

Jest przeznaczona dla inżynierów różnych specjalności i studentów uczelni technicznych na wielu kierunkach.

źródło opisu: wnt.pl

źródło okładki: wnt.pl