Ilustrowana księga baśni

Wydawnictwo: Publicat

Piękne, przyjazne książki wyrabiają w dziecku nawyk czytania, który zostaje na całe życie. Starannie wybrane baśnie nauczą dziecko odróżniać dobro od zła, a kolorowe ilustracje pobudzą wyobraźnię. Barwne postaci, fantastyczne przygody oraz niezwykłe miejsca to wszystko znajdziecie w opowieściach Andersena, braci Grimm, Perraulta i baśniach z różnych krańców świata. Co sprawia, że całe życie wracamy do tych samych historii a potem opowiadamy je swoim dzieciom i wnukom? Ponieważ są one wyjątkowe i magiczne takie są właśnie najpiękniejsze BAśNIE. Okładka: miękka, Rok wydania: 2006,

Ida | 2015-07-24
Przeczytana: 2015 rok

Zbiór klasycznych baśni, które każdy zna z dzieciństwa. Królewna Śnieżka, Roszpunka, Stoliczku nakryj się!, O rybaku i rybce itp... Tekst pisany językiem, przeznaczonym raczej dla dzieci starszych. Mniejsze mogą mieć kłopot ze zrozumieniem niektórych fragmentów (dodam, że jak to w tych bajkach bywa, dosyć okrutnych, o krzywdzeniu, zjadaniu, czy uśmiercaniu kogoś). Jako matkę zaskoczyło mnie, że tyle razy czytałam różne bajki i wydawało mi się, że znam je dokładnie. Tymczasem, czytając to wydanie, dowiedziałam się, że złe siostry Kopciuszka "nie mogąc pogodzić sie z myślą o szczęściu Kopciuszka, rozchorowały się z zazdrości i umarły"...Człowiek uczy się całe życie ;-) Co do wydania, mam to w miękkiej oprawie i cóż, nie sprzyja częstemu czytaniu, niestety. Ale moja wina, sama wybrałam.

Bałucki | 2015-09-13
Ela | 2014-01-03