Analiza techniczna - wprowadzenie

6 (7 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
An Introduction to Technical Analysys
83-88597-13-2
biznes, finanse

Analiza techniczna jest jedną z metod przewidywania przyszłych ruchów cen na giełdzie lub na rynku walutowym Forex. Publikacja w przystępny sposób przybliża czytelnikowi podstawowe definicje, terminy i założenia analizy technicznej. Sięga do genezy analizy technicznej, omawia różne rodzaje wykresów, podstawowe wskaźniki (m. in. linie trendu, formacje, średnie kroczące), teorię fal Eliota i liczby Fibonacciego. Opisowi temu towarzyszą liczne wykresy, słownik terminów stosowanych w analizie technicznej oraz lista światowych giełd akcji.

POWIĄZANIE Z POLSKIMI REALIAMI
W dobie powszechnego dostępu do informacji za pomocą Internetu lub elektronicznych serwisów informacyjnych, takich jak Reuters, analiza techniczna stała się narzędziem, którym posługiwać się mogą wszyscy uczestnicy rynku. Zasady analizy technicznej są jednakowe na całym świecie, wykorzystuje się je z powodzeniem również w Polsce.

źródło opisu: http://www.makler.opole.pl

źródło okładki: xarchiwum

gustow | 2014-12-06
Przeczytana: 01 października 2010

Fajnie napisana. Nie bez powodu w tytule znalazło się słowo "wprowadzenie"

Tomasz | 2013-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2013

Trudno o lepsze wprowadzenie ( wręcz elementarz ) i podstawy analizy technicznej.

Patryk Kimera | 2015-09-24
Kamila | 2014-07-25