Spotkania z Innym

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Spotkania z Innym
83-08-03921-9
Kamis

Nowa książka Aleksandra Fiuta rozwija się wokół trzech bloków problemowych: jeden szlak wiedzie na tzw. Kresy, widziane z niepolskiej, odwrotnej, perspektywy; drugi prowadzi na inne kontynenty - do Ameryki Południowej, oglądanej przez Gombrowicza i estońskiego filozofa Keyserlinga, i do Ameryki Północnej, widzianej m.in. przez Miłosza, Głowackiego, Brychta, Kosińskiego, Szczepańskiego; trzeci nurt to refleksje nad doświadczeniem obu totalizmów na terenach Europy Wschodniej i Środkowej.

Proponuje nowy język opisu literatury, odświeżenie sposobów interpretacji świata kultury.

źródło opisu: Nota wydawcy

źródło okładki: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/ksiazka.php?ID=1592