Niewinny pasażer

Der Unschuldige Passagier
978-83-924377-4-1
komiksy
test10087

Niewinny pasażer to poetycka podróż w nieznane, pełna niedopowiedzeń historia pozostawiająca miejsce do własnej interpretacji. Komiks opowiada historię pasażera, który pragnie zmienić kurs statku i wyrusza na poszukiwanie kapitana, od mostku do maszynowni. Podczas swojej podróży spotyka pozbawioną dowódcy załogę, która wiernie pozostaje na swoich stanowiskach oraz innych pasażerów, pogodzonych ze swoim losem. Nikt jednak nie jest gotowy stanąć u steru.

Martin tom Dieck buduje swoją opowieść umiejętnie grając czernią i bielą, w zależności od potrzeby z wyczuciem upraszczając rysunek do minimum lub zagęszczając kreskę. Dzięki temu powstała całość, przykuwająca uwagę oryginalną formą graficzną, która do ostatniego obrazu niepokoi i zastanawia.

Książka Niewinny pasażer otrzymała Nagrodę Max und Moritz.

źródło opisu: Okładka

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/niewinny-pasazer/1