Utracone Jachty

Tłumaczenie: Milka Jung
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Książki dla żeglarzu". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Total Loss
978-83-7020-423-5
żeglarstwo, jachty,
literatura faktu

Zbiór wstrząsających historii dotyczących jachtów utraconych na morzu. Od tragicznego zatonięcia OUZO, który został rozjechany przez prom na kanale la Manche do relacji naocznego świadka z katastrofy HOOLOGAN V. Są tu opowieści o zderzeniach z niezidentyfikowanymi obiektami pływającymi, pożarach, eksplozjach, wyczerpaniu załogi,straszliwej pogodzie, błędach nawigacyjnych, wywrotkach i utratach masztów, wszystkim tym, co sprawia, że ciarki chodzą po plecach.
Książka ta z jednej strony trzyma czytelnika w napięciu, a z drugiej daje wgląd na strategie, które mogłyby okazać się ratunkiem dla kapitanów i załóg. To frapująca, prowokująca do przemyśleń lektura. Pierwsze wydanie ukazało się w Wielkiej Brytanii w roku 1985; od tamtej pory książka była wielokrotnie wznawiana, przeredagowywana, zmieniana i uzupełniana.

źródło opisu: Okładka

źródło okładki: http://www.zagle.com.pl/artykul/czytaj/utracone-ja...»

StMichal | 2012-07-29

Książka pouczająca i dająca możliwość nauczenia się czegoś na błędach innych. Szczególnie wartościowa dla żeglarzy, jednakże moim zdaniem stylistycznie i literacko pozostawiająca wiele do życzenia.

| 2011-04-27
Przeczytana: 26 kwietnia 2011

Książka jest w szczególności skierowana do żeglarzy, jednak osoby interesujące się żeglarstwem też nie będą się nudzić.

mag | 2016-09-27
Symonides | 2016-09-05