Śladami Pol Pota

837227262X
Pol Pot, totalitaryzm, Azja,
literatura faktu
staron

Reportaż z Kambodży czasów krwawych rządów Pol Pota. Zapis ludobójstwa.

źródło okładki: http://www.odk.pl/sladami-pol-pota,3986.html

Dominik T | 2011-07-17
Przeczytana: 2004 rok

Wstrząsająca opowieść o jednym z najbardziej okrutnych tyranów XX wieku. Człowieku, który w sposób najbardziej radykalny, doktrynerski i bezmyślny próbował wcielić w życie ideę komunistyczną. Człowieku który własny kraj - Kambodżę zmienił w jeden wielki obóz koncentracyjny, a na własnym narodzie przeprowadził swoisty holocaust.

Monika Warneńska śledzi jego dzieciństwo, młodość, studia - na francuskich uniwersytetach (sic!) i w końcu prowadzi kronikę okrutnych rządów Czerwonych Khmerów i lata partyzanckiej wegetacji Pol Pota w dżunglach Kambodży.

Książka napisana jest piękną polszczyzną, czyta się ją lekko, chociaż na sercu z każdą stroną robi się coraz ciężej...

Pan_PL | 2012-07-19

Dobrze się czyta, dobra książka jeżeli kogoś interesuje ten ciekawy temat.

Imachuemanch | 2013-08-12

Bardziej reportaż niż biografia, przesadnie wartościująca w jedną czy drugą stronę. Żenujące są trochę wnioski autora wyciągane od czasu do czasu na pewnych etapach życia głównego bohatera. Pani Warneńska przyznając się, że nigdy nie rozmawiając z tytułową postacią, opierając się tylko na wspomnieniach pośrednich, wysnuwa tezy odnośnie tego co Saloth Sar myślał, planował i co działo się w jego głowie. Ciekawa pod względem faktografii i licznych ciekawostek z życia ludzi z otoczenia Pol Pota.

robofree | 2016-12-01
Przeczytana: sierpień 1999