Amerykański piorun

Wydawnictwo: Da Capo
CIA, Izrael,
literatura faktu
Nina

Andrzej Kiełczyński, Polak do niedawna zamieszkały w Izraelu, był jednym z najbliższych współpracowników Begina i bezpośrednim wykonawcą jego polityki wpędzania Niemców w kompleks żydowski. Po okresie antyniemieckiej działalności terrorystycznej i politycznej został etatowym pracownikiem CIA. Jako człowiek obracający się w najwyższych kręgach władzy w Izraelu miał dostęp do najtajniejszych...

Jako człowiek obracający się w najwyższych kręgach władzy w Izraelu miał dostęp do najtajniejszych dokumentów, a jego informacje przekazywane CIA okazały się bezcenne. W drugiej połowie lat osiemdziesiątych był najwyżej postawionym agentem CIA w Tel Awiwie.

Od kwietnia 1992 roku Kiełczyński przebywa w Polsce. W książce "Amerykański piorun" po raz pierwszy ujawnia tak pilnie strzeżone tajemnice, jak:

* rozmieszczenie broni atomowej w Izraelu,
* szczegóły beginowskiej polityki wpędzania Niemców w kompleks
żydowski,
* nie znane szczegóły afer Wanunu i Pollarda, które wstrząsnęły
światem,
* walka CIA z wpływami lobby żydowskiego w Kongresie USA,
* manipulowanie amerykańskimi pieniędzmi przeznaczonymi dla
Izraela.

źródło opisu: okładka książki