Okładka książki Żółw i zając

Żółw i zając

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Złota Encyklopedia Bajek". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
Katarzyna Zawadzka
The Story of the Hare and the Tortoise and Other Tales
wydawnictwo
Polska Oficyna Wydawnicza
bajki, baśnie, żółw i zając
typ
papier
dzosefinn
6.83 (24 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Bogato ilustrowane bajki i baśnie dla najmłodszych w serii "Złota Encyklopedia Bajek". Zawiera: 1. Żółw i zając 2. Lis i bocian 3. Kogut, kot i mysz 4. Wilk i żuraw 5. Próżny kruk 6. Łakomy gronostaj 7. Wilk i jagnię 8. Małpi król 9. Lis i winogrona 10. Konik polny i mrówka 11. Koń i osioł 12. Jak lew szedł na wojnę 13. Próżny jeleń 14. Koń i wilk 15. Zarozumiała żaba 16. Łakomy pies 17. Uparte ko...

1. Żółw i zając

161. rocznica
  • Marina Mayoral
    72. rocznica
    urodzin
    A tata wyjął z plecaka książkę i rzekł:
    - Poznacie tam na pewno wielu przyjaciół, ale i tak chciałbym wam to dać, bo przecież wiecie, że książka jest...
    - Przyjacielem na całe życie! - wyrecytowały chórem dziewczynki.
  • Scott Spencer
    69. rocznica
    urodzin
    Listy były jedynym namacalnym dowodem, dowodem tego, że kiedyś skrzydła wyrastały mi z serca. Znałem inny świat, świat, który nie ma nazwy. Bo takie słowa jak oczarowanie czy rozkosz są zbyt proste, zbyt banalne, nie potrafią go określić. Nic o tym wiecie nie mogę powiedzieć oprócz tego, że go znałe... pokaż więcej
  • Victoria Holt
    108. rocznica
    urodzin
    ...życie bywa najeżone pułapkami, ale gdy ktoś ich bez przerwy wypatruje, może przeoczyć błogosławieństwa, jakich los także nam nie skąpi.
  • Edgar Rice Burroughs
    139. rocznica
  • Timothy Zahn
    63. rocznica
    urodzin
    Wzruszyła ramionami, a jej ognistorude włosy zamigotały w blasku światła.
  • Andriej Płatonow
    115. rocznica
    urodzin
    Woszczew (...) położył się na brzuchu by usnąć i rozstać się ze sobą samym. Ale sen wymaga umysłu spokojnego, ufnego w życie, zdolnego wybaczyć przeżyty ból.
  • A.C. Bhaktivedanta Swami Prabhupada
    118. rocznica
    urodzin
    Ode Mnie, który przebywam w każdym sercu, pochodzi pamięć, wiedza i zapomnienie.
  • François Mauriac
    44. rocznica
    śmierci
    (...) jest taki rodzaj głupoty wobec którego czuję się zupełnie bezsilny. Można bez trudu dotrzeć do ludzkiej duszy przez zbrodnię, poprzez najsmutniejsze występki, ale nie można się przedrzeć przez pospolitość.

Znajdź nas na Facebooku