Okładka książki Żółw i zając

Żółw i zając

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Złota Encyklopedia Bajek". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
Katarzyna Zawadzka
The Story of the Hare and the Tortoise and Other Tales
wydawnictwo
Polska Oficyna Wydawnicza
bajki, baśnie, żółw i zając
typ
papier
dzosefinn
6.83 (24 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Bogato ilustrowane bajki i baśnie dla najmłodszych w serii "Złota Encyklopedia Bajek". Zawiera: 1. Żółw i zając 2. Lis i bocian 3. Kogut, kot i mysz 4. Wilk i żuraw 5. Próżny kruk 6. Łakomy gronostaj 7. Wilk i jagnię 8. Małpi król 9. Lis i winogrona 10. Konik polny i mrówka 11. Koń i osioł 12. Jak lew szedł na wojnę 13. Próżny jeleń 14. Koń i wilk 15. Zarozumiała żaba 16. Łakomy pies 17. Uparte ko...

1. Żółw i zając

Kalendarium literackie
  • Piotr Rowicki
    39. rocznica
    urodzin
    A może rzeczywiście stwórca położył się i zasnął?
    Może jest tak, że każdy ma swojego boga i mój od miesiąca drzemie. Zdaje mu się, że ledwo głowę przyłożył do poduszki. Wstawaj! Gdziekolwiek jesteś. Nie może tak być, tak dalej być nie może.
  • Donna Leon
    72. rocznica
    urodzin
    Zawsze bałem się ludzi, którzy w swoim mniemaniu posiedli prawdę. Są gotowi zrobić wszystko, nawet pozmieniać fakty i tak je wymodelować, by do niej pasowały.
  • Maurice Maeterlinck
    152. rocznica
    urodzin
    Każda bowiem ich czynność wiąże się nierozerwalnie z błękitem nieba, z rozkwitem łąk, pól i lasów, z najrozkoszniejszą porą w ciągu całego roku.Pszczoły to dusza, dusza lata, to zegar znaczący okres dosytu i bujności życia, to skrzydło polatującej woni, to samoświadomość promieni słońca, to pobrzęk... pokaż więcej
  • Michael Jackson
    56. rocznica
    urodzin
    Sukces zawsze przynosi uczucie osamotnienia. To prawda. Ludzie myślą, że jesteś szczęśliwy, że masz wszystko. Myślą, że możesz pojechać, gdzie chcesz i robić to, na co masz ochotę, ale w tym tkwi sedno sprawy. Człowiek tęskni za czymś co miałoby prawdziwą wartość.
  • Nancy Holder
    61. rocznica
    urodzin
    -Przyjaciele chcą nam pomóc wydostać się z Francji! Stworzymy nowe Zgromadzenie, najdroższy, oparte na świetle, zapomnimy o okropnościach, które czyniły nasze rodziny-mówiąc to poczuła,że jej zęby chwieją się w dziąsłach.-Morderczyni!-ryknął na nią wściekle- Zdrajczyni!.
  • Isayama Hajime
    28. rocznica
    urodzin
    Tego dnia ludzkość przypomniała sobie strach, kiedy to "oni" rządzili światem. Upokorzenie... Życia w klatce...
  • Mary Norton
    22. rocznica