Okładka książki Żółw i zając

Żółw i zając

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Złota Encyklopedia Bajek". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
Katarzyna Zawadzka
The Story of the Hare and the Tortoise and Other Tales
wydawnictwo
Polska Oficyna Wydawnicza
bajki, baśnie, żółw i zając
typ
papier
dzosefinn
6.7 (23 ocen i 0 opinii)

Opis książki

Bogato ilustrowane bajki i baśnie dla najmłodszych w serii "Złota Encyklopedia Bajek". Zawiera: 1. Żółw i zając 2. Lis i bocian 3. Kogut, kot i mysz 4. Wilk i żuraw 5. Próżny kruk 6. Łakomy gronostaj 7. Wilk i jagnię 8. Małpi król 9. Lis i winogrona 10. Konik polny i mrówka 11. Koń i osioł 12. Jak lew szedł na wojnę 13. Próżny jeleń 14. Koń i wilk 15. Zarozumiała żaba 16. Łakomy pies 17. Uparte ko...

1. Żółw i zając

Kalendarium literackie
  • Jacek Dukaj
    40. rocznica
    urodzin
    Lepiej znamy intencje naszych czynów niż owe czyny. Lepiej wiemy, co chcieliśmy powiedzieć, niż co naprawdę powiedzieliśmy. Wiemy, kim chcemy być - nie wiemy, kim jesteśmy.
  • Ann Brashares
    47. rocznica
    urodzin
    Jeśli nie ma wyjścia, trzeba je stworzyć. Nie można pozwalać, by świat po prostu nam się przydarzał(...).
  • Patricia Schröder
    74. rocznica
    urodzin
    Na to nie ma słów - powiedział czule. - Noszę cię w sercu, odkąd po raz pierwszy cię zobaczyłem. To prawda, Elodie... Prawda, której właściwie nigdy nie powinnaś usłyszeć.
  • Mario Spezi
    45. rocznica
  • Arnold Schwarzenegger
    67. rocznica
    urodzin
    Sens życia, to nie zwykła, szara egzystencja czy przetrwanie, ale parcie do przodu, windowanie się do góry, osiąganie czegoś, zdobywanie.
  • Cherie Priest
    39. rocznica
    urodzin
    Nawet anioły załkają, gdy ujrzą, co ci zrobiłam.
  • James Blish
    39. rocznica
  • Maeve Binchy
    2. rocznica
  • Ingmar Bergman
    7. rocznica
    śmierci
    Człowiek jest absolutnie samotny. Wszystko inne jest złudzeniem. (...) Nie spodziewaj się niczego oprócz zła. Jeśli zdarzy się coś przyjemnego - tym lepiej. (...) Nie będziesz rozczarowana, kiedy wszystko wróci do dawnego porządku. Trzeba żyć ze świadomością, że samotność jest absolutna. Wtedy człow... pokaż więcej
  • Jun'ichirō Tanizaki
    49. rocznica
    śmierci
    Każdy powinien tworzyć sobie system moralny odpowiadający jego naturze, a następnie zgodnie z nim postępować.

Znajdź nas na Facebooku