Nasza mama czarodziejka

Seria: Poduszkowce
Wydawnictwo: Literatura

Inne wydania

Nasza mama wygląda całkiem zwyczajnie. Lubi się z nami bawić i zawsze nam pomaga, kiedy coś jest nie tak. Wczoraj w nocy ulepiła z ciasta kawałeczek rożka, który obłamał się księżycowi. Wielkoludowi z naszego podwórka też pomogła a znów bawi się z nami na podwórku. Bo to był po prostu mój nadęty kolega! A kiedy potwór zajrzał do naszego okna podczas kolacji a poczęstowała go sałatą. Okazało się, że jest bardzo łagodny! Mama od razu to wiedziała.

Ilustrowała Ewa Poklewska-Koziełło.

źródło opisu: http://www.wyd-literatura.com.pl/joanna-papuzinska...(?)

źródło okładki: http://www.wyd-literatura.com.pl/joanna-papuzinska...»

Besia | 2015-04-09
Przeczytana: 08 kwietnia 2015

Sympatyczna książka, gdzie zwyczajne miesza się z niezwyczajnym. Bardzo fajnie wpływa na wyobraźnię dziecka.
Książkę mi przeczytano :)

wrublik7 | 2014-12-21
Przeczytana: 20 grudnia 2014

dobre historie z odrobiną czarowania, wybrałam tą lekturkę z listy lektur dla 1 klasy, hmmm mam nadzieję że tylko moje dzieci nie zechcą okazania że ja mogę coś zaczarować, bo może okazać się że może potrafię :O

Doracy | 2016-05-14

Kolejna ukochana książeczka mojej ukochanej córeczki. Życzę wszystkim dzieciom mam-czarodziejek, a mamom - by dzieci patrzyły na nie jak na czarodziejki. No bo czyż mamy czarodziejkami nie są ?

Kama | 2014-06-01
Przeczytana: 01 maja 2014

Ocena wg mojej 5 letniej córki - "okropnie fajna" ;)

gloria81 | 2016-04-04

Moja pierwsza wychowawczyni często czytała nam książki, po które chętnie sięgam jako mama. Tak samo było i z tą pozycją. Zapamiętałam co prawda niewiele szczegółów, ale byłam pewna, że coś, co wybrała pani Ola musi być fajne. Nie pomyliłam się i chętnie do niej wracamy.
Uwaga spoiler: Mama czarodziejka naprawdę czaruje!

Jagoda | 2017-05-09

W książce „Nasza mama czarodziejka” jest bardzo dużo wyobraźni.
Ta książka nie tylko dlatego mi się podoba. Podoba mi się też to, że jest taka wesoła. Ta książka jest odpowiednia dla dzieci każdego wieku.

Mamy dla swoich dzieci są wszystkim. Najważniejszą osobą i najlepszą na świecie.
Dzieci są oczkiem w głowie swojej mamy. Tak skonstruowany jest ten świat.
Ta książeczka opowiada o przygodach pewnej mamusi i ich dzieci. Pokazane jest jak dzieci są wpatrzone w swoją rodzicielkę.
Czytając opowieści zawarte w tej książęce śmiałam się, cieszyłam i byłam nią oczarowana.
Nie jest to arcydzieło odpowiednie dla mojego wieku,, ale jestem uradowana, że ją przeczytałam, pozwoliła mi się cofnąć do lat dziecięcych i przypomnieć jak dobrze było być dzieckiem, żyć sobie beztrosko. Bawiąc się z mamą w najróżniejsze zabawy.
Jest to lektura do pierwszej klasy szkoły podstawowej. Zawarte są w niej osiem opowiadań.

Panna_Cotta | 2016-02-09
Przeczytana: 28 października 2015

Black Widow? Nie. Wonder Woman? Też nie. Storm? Nie - eee. Catwomen? Niet. Batwomen? Niet.

MAMA.

Książka - składająca się z kilku opowieści, których główną bohaterką jest mama, zwyczajnie wyglądająca, ale potrafiąca zdziałać cuda - jest zaiste wspaniała! Napisana z polotem i poczuciem humoru, rozpalająca wyobraźnię dzieci i dowartościowująca matki. W historiach tych mama nie rozkłada bezradnie rąk w odpowiedzi na pytania dzieci, nie wymiguje się brakiem czasu, nie lekceważy ich próśb. O nie! Ona jest mitologicznym herosem w staniku! Bez zwłoki reaguje i wymyśla niezwykłe sposoby rozwiązywania problemu. Daje dzieciom wsparcie i poczucie bezpieczeństwa.

Panartur | 2016-03-16
Na półkach: Przeczytane, Bajki

Nasza mama jest najwspanialszą mamą na świecie! Potrafi dosłownie wszystko! Potrafi zreperować księżyc, odczarować wielkoluda a nawet oswoić dinozaura! Nasza mama ma swoje małe sekrety, którymi zaskakuje nas na każdym kroku, bo nasza mama umie czarować! - Książeczkę czytamy z dzieckiem bez przerwy, od początku, od końca i na wyrywki. Mama czarodziejka ogrzewa serca miłością, tuli smutki i puszcza oczko do dzieci zapowiadając kolejną niesamowitą przygodę. Wspaniała lektura na dobranoc i na dzień dobry.

casia | 2016-06-06
Przeczytana: 27 kwietnia 2016

Ja pamiętam tę książkę!
Niezbyt wyraźnie, ale pamiętam - ktoś musiał mi ją czytać. Teraz ja przeczytałam dzieciakom i oto objawiła mi się ponownie czarująca opowieść o mamie, która umie uratować starą dzwonnicę za pomocą robienia na drutach, albo powiększyć samochód- zabawkę patrząc przez lupę.
Jakie to ładne, jakie łagodne, spokojne, pełne ciepła! I świeże, pomimo upływu czasu. W niczym nie ustępuje współczesnym, pięknym i kolorowym bajkom.
Ponadczasowa najwyraźniej.