Nasza mama czarodziejka

Seria: Poduszkowce
Wydawnictwo: Literatura
9788376720654

Inne wydania

Nasza mama wygląda całkiem zwyczajnie. Lubi się z nami bawić i zawsze nam pomaga, kiedy coś jest nie tak. Wczoraj w nocy ulepiła z ciasta kawałeczek rożka, który obłamał się księżycowi. Wielkoludowi z naszego podwórka też pomogła a znów bawi się z nami na podwórku. Bo to był po prostu mój nadęty kolega! A kiedy potwór zajrzał do naszego okna podczas kolacji a poczęstowała go sałatą. Okazało się, że jest bardzo łagodny! Mama od razu to wiedziała.

Ilustrowała Ewa Poklewska-Koziełło.

źródło opisu: http://www.wyd-literatura.com.pl/joanna-papuzinska...(?)

źródło okładki: http://www.wyd-literatura.com.pl/joanna-papuzinska...»

Kama | 2014-06-01
Przeczytana: 01 maja 2014

Ocena wg mojej 5 letniej córki - "okropnie fajna" ;)

gloria81 | 2016-04-04

Moja pierwsza wychowawczyni często czytała nam książki, po które chętnie sięgam jako mama. Tak samo było i z tą pozycją. Zapamiętałam co prawda niewiele szczegółów, ale byłam pewna, że coś, co wybrała pani Ola musi być fajne. Nie pomyliłam się i chętnie do niej wracamy.
Uwaga spoiler: Mama czarodziejka naprawdę czaruje!

wrublik7 | 2014-12-21
Przeczytana: 20 grudnia 2014

dobre historie z odrobiną czarowania, wybrałam tą lekturkę z listy lektur dla 1 klasy, hmmm mam nadzieję że tylko moje dzieci nie zechcą okazania że ja mogę coś zaczarować, bo może okazać się że może potrafię :O

Mamy dla swoich dzieci są wszystkim. Najważniejszą osobą i najlepszą na świecie.
Dzieci są oczkiem w głowie swojej mamy. Tak skonstruowany jest ten świat.
Ta książeczka opowiada o przygodach pewnej mamusi i ich dzieci. Pokazane jest jak dzieci są wpatrzone w swoją rodzicielkę.
Czytając opowieści zawarte w tej książęce śmiałam się, cieszyłam i byłam nią oczarowana.
Nie jest to arcydzieło odpowiednie dla mojego wieku,, ale jestem uradowana, że ją przeczytałam, pozwoliła mi się cofnąć do lat dziecięcych i przypomnieć jak dobrze było być dzieckiem, żyć sobie beztrosko. Bawiąc się z mamą w najróżniejsze zabawy.
Jest to lektura do pierwszej klasy szkoły podstawowej. Zawarte są w niej osiem opowiadań.

Panna_Cotta | 2016-02-09
Przeczytana: 28 października 2015

Black Widow? Nie. Wonder Woman? Też nie. Storm? Nie - eee. Catwomen? Niet. Batwomen? Niet.

MAMA.

Książka - składająca się z kilku opowieści, których główną bohaterką jest mama, zwyczajnie wyglądająca, ale potrafiąca zdziałać cuda - jest zaiste wspaniała! Napisana z polotem i poczuciem humoru, rozpalająca wyobraźnię dzieci i dowartościowująca matki. W historiach tych mama nie rozkłada bezradnie rąk w odpowiedzi na pytania dzieci, nie wymiguje się brakiem czasu, nie lekceważy ich próśb. O nie! Ona jest mitologicznym herosem w staniku! Bez zwłoki reaguje i wymyśla niezwykłe sposoby rozwiązywania problemu. Daje dzieciom wsparcie i poczucie bezpieczeństwa.

Panartur | 2016-03-16
Na półkach: Przeczytane, Bajki

Nasza mama jest najwspanialszą mamą na świecie! Potrafi dosłownie wszystko! Potrafi zreperować księżyc, odczarować wielkoluda a nawet oswoić dinozaura! Nasza mama ma swoje małe sekrety, którymi zaskakuje nas na każdym kroku, bo nasza mama umie czarować! - Książeczkę czytamy z dzieckiem bez przerwy, od początku, od końca i na wyrywki. Mama czarodziejka ogrzewa serca miłością, tuli smutki i puszcza oczko do dzieci zapowiadając kolejną niesamowitą przygodę. Wspaniała lektura na dobranoc i na dzień dobry.

adam | 2015-12-13
Przeczytana: 13 grudnia 2015

Ta książka jest bardzo fajna. Opowiada o mamie czarodziejce. Raz poleciała razem z całą rodziną na ... poduszkach i zwiedzała miasto. O innych przygodach zabawnej mamy poczytajcie sami.
Adam Hajduga
6 lat

casia | 2016-06-06
Przeczytana: 27 kwietnia 2016

Ja pamiętam tę książkę!
Niezbyt wyraźnie, ale pamiętam - ktoś musiał mi ją czytać. Teraz ja przeczytałam dzieciakom i oto objawiła mi się ponownie czarująca opowieść o mamie, która umie uratować starą dzwonnicę za pomocą robienia na drutach, albo powiększyć samochód- zabawkę patrząc przez lupę.
Jakie to ładne, jakie łagodne, spokojne, pełne ciepła! I świeże, pomimo upływu czasu. W niczym nie ustępuje współczesnym, pięknym i kolorowym bajkom.
Ponadczasowa najwyraźniej.

Mirelle | 2011-02-25

Kochałam ją jak byłam w I klasie. Szczególnie został mi w pamięci jakiś fragment z lataniem na, hmm, poduszce? Nie jestem teraz tego pewna xd
To było dawno, ale książka bardzo fajna i przyjemna.

vobi | 2015-09-16
Na półkach: Przeczytane, Czytanki Hanki
Przeczytana: 16 września 2015

Trochę zapomniane opowiadania dla dzieci. Pamiętam je jeszcze z czasów swojej podstawówki (czyli prawie 30 lat temu :O). Na szczęście, nie straciły przez te lata nic ze swojego uroku. Dodatkowo, w wydaniu Wyd. Literatura pięknym uzupełnieniem są ilustracje.

• Ja
    Ja