Nasza mama czarodziejka

Seria: Poduszkowce
Wydawnictwo: Literatura
9788376720654

Inne wydania

Nasza mama wygląda całkiem zwyczajnie. Lubi się z nami bawić i zawsze nam pomaga, kiedy coś jest nie tak. Wczoraj w nocy ulepiła z ciasta kawałeczek rożka, który obłamał się księżycowi. Wielkoludowi z naszego podwórka też pomogła a znów bawi się z nami na podwórku. Bo to był po prostu mój nadęty kolega! A kiedy potwór zajrzał do naszego okna podczas kolacji a poczęstowała go sałatą. Okazało się, że jest bardzo łagodny! Mama od razu to wiedziała.

Ilustrowała Ewa Poklewska-Koziełło.

• Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej
  • Drugi pocałunek Gity Danon
  • Amber
  • Rzymski poranek
  • Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
  • Zazdrośnice

7,78 (58 ocen i opinii)
Rzymski poranek
Virginia Baily

10 (1 ocen i opinii)
Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
Lars Mytting

8 (1 ocen i opinii)
Ginekolodzy
Jürgen Thorwald

7,8 (69 ocen i opinii)
Wojna umarła, niech żyje wojna. Bośniackie rozrachunki
Ed Vulliamy

8 (2 ocen i opinii)
Arystokratka w ukropie
Evžen Boček

7,6 (20 ocen i opinii)
Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie
Paweł Smoleński

6,5 (2 ocen i opinii)
Hrabal. Słodka apokalipsa
Aleksander Kaczorowski

8,25 (4 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+

Mamy dla swoich dzieci są wszystkim. Najważniejszą osobą i najlepszą na świecie.
Dzieci są oczkiem w głowie swojej mamy. Tak skonstruowany jest ten świat.
Ta książeczka opowiada o przygodach pewnej mamusi i ich dzieci. Pokazane jest jak dzieci są wpatrzone w swoją rodzicielkę.
Czytając opowieści zawarte w tej książęce śmiałam się, cieszyłam i byłam nią oczarowana.
Nie jest to arcydzieło odpowiednie dla mojego wieku,, ale jestem uradowana, że ją przeczytałam, pozwoliła mi się cofnąć do lat dziecięcych i przypomnieć jak dobrze było być dzieckiem, żyć sobie beztrosko. Bawiąc się z mamą w najróżniejsze zabawy.
Jest to lektura do pierwszej klasy szkoły podstawowej. Zawarte są w niej osiem opowiadań.

wrublik7 | 2014-12-21
Przeczytana: 20 grudnia 2014

dobre historie z odrobiną czarowania, wybrałam tą lekturkę z listy lektur dla 1 klasy, hmmm mam nadzieję że tylko moje dzieci nie zechcą okazania że ja mogę coś zaczarować, bo może okazać się że może potrafię :O

adam | 2015-12-13
Przeczytana: 13 grudnia 2015

Ta książka jest bardzo fajna. Opowiada o mamie czarodziejce. Raz poleciała razem z całą rodziną na ... poduszkach i zwiedzała miasto. O innych przygodach zabawnej mamy poczytajcie sami.
Adam Hajduga
6 lat

Mirelle | 2011-02-25

Kochałam ją jak byłam w I klasie. Szczególnie został mi w pamięci jakiś fragment z lataniem na, hmm, poduszce? Nie jestem teraz tego pewna xd
To było dawno, ale książka bardzo fajna i przyjemna.

vobi | 2015-09-16
Na półkach: Przeczytane, Czytanki Hanki
Przeczytana: 16 września 2015

Trochę zapomniane opowiadania dla dzieci. Pamiętam je jeszcze z czasów swojej podstawówki (czyli prawie 30 lat temu :O). Na szczęście, nie straciły przez te lata nic ze swojego uroku. Dodatkowo, w wydaniu Wyd. Literatura pięknym uzupełnieniem są ilustracje.

Adenozynotrifosforan | 2010-12-19
Przeczytana: 2004 rok

Teraz mi się nei podoba ale w 1 klasie była fajna

Julia | 2011-10-24
Przeczytana: 24 października 2011

przeczytam moim dzieciom :)

juve_fun | 2012-03-14
Przeczytana: 1997 rok

bajka dzieciństwa ;)

Amiwera | 2011-04-26

Krótkie, ale fajne:)

ziza | 2013-05-09
Przeczytana: 09 maja 2013

Urocza książeczka, ja nazywam takie "magicznymi":), ciekawe ilustracje, jeszcze ciekawsze przygody(np o tym jak mama uratowała księżyc, albo pomogła wielkoludowi:) polecam wszystkim dzieciakom i ich mamom:)