Polityka organizacji pracodawców i przedsiębiorców

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego
biznes, finanse

Metodologiczne aspekty analizy grup interesu Hipotezy badawcze Metodologiczny kontekst analizy sieci Zasady gry w obrębie sieci Zasoby organizacji grup interesu Pojęcie zasobów organizacji grup interesu Czynnik dostępu Czynnik finansowy Czynnik merytoryczny Czynnik symboliczny Czynnik mobilizacji Czynnik kapitału ludzkiego Czynnik afiliacji i koalicji Efektywność działań organizacji grup interesu w świetle formuły Dunleavy ego Modyfikacja formuły Dunleavy ego Czynniki instytucjonalne oraz czynnik dostępu do podstawowych dóbr publicznych Wybrane cechy przestrzeni instytucjonalnej w warunkach transformacji Wybrane aspekty wpływu odmiennych logik działania na dostęp do podstawowych dóbr publicznych Czynniki strukturalne i koordynacja Struktury Koordynacja Rodzaje układów sieciowych oraz strategie organizacji grup interesu Kontinuum układów sieciowych Ewolucja układów sieciowych Modelowe układy sieciowe na poziomie państw narodowych Sieć z elementami etatyzmu na przykładzie Japonii Korporatystyczny układ sieciowy w Niemczech Pluralizm sieci w USA Perspektywy rozwoju systemowych strategii sieciowych Przestrzeń sieciowych strategii systemowych Zarządzanie sieciowymi strategiami systemowymi Etatystyczno korporatystyczne strategie sieciowe na przykładzie WKDS Warianty strategii zarządzania układem sieciowym w polskim dialogu społecznym na poziomie regionalnym Aktywność organizacji grup interesu w obrębie układów sieciowych rozwijających się na poziomie Unii Europejskiej Unia Europejska państwo regulujące czy federacja Europejski System Banków Centralnych Perspektywy rozwoju federalnych stosunków trójstronnych na poziomie Unii Europejskiej Standaryzacyjny patchwork Sieciowy układ wielopunktowej równowagi na poziomie Unii Europejskiej Wybrane organizacje reprezentujące pracodawców i przedsiębiorców na poziomie Unii Europejskiej UNICE jako przykład organizacji międzysektorowej Organizacje międzyfirmowe, czyli czym nie są organizacje sektorowe Organizacje sektorowe