Nowe mitologie

Tłumaczenie: Anna Kocot
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Seria Cultura". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
978-83-233-2838-4
Mitologie, Barthes, Garcin, eseje,

W lutym 1957 roku ukazały się Mitologie – zbiór pięćdziesięciu trzech najbardziej błyskotliwych artykułów, Rolanda Barthesa, opublikowanych wcześniej w „”Lettres nouvelles”, „”Esprit” i „”France-Observateur”. Znakomity autor spotretował francuskie społeczeństwo konsumpcyjne poprzez jego ikony ekonomiczne, wewnętrzne, polityczne i kulturowe. Pół wieku później Jérôme’a Garcin zaprasza na...

Pół wieku później Jérôme’a Garcin zaprasza na targowisko XXI wieku.

Każdy z autorów zebranych w książce esejów – powieściopisarzy, socjologów, filozofów, historyków, ekonomistów i psychoanalityków – wybrał jakąś „nową mitologię” i przedstawił ją wprawdzie nie dokładnie według schematu Barthesa, lecz w jego duchu, a więc z humorem. Tom, znajdujący się w Państwa ręku stanowi zatem przedłużenie dzieła, które – samo w sobie mitologiczne – było dla niego inspiracją.

Niniejsza książka jest pracą zbiorową, pod redakcją Jérôme’a Garcin’a, powieściopisarza i dziernnikarza „Nouvel Observateur”, który prowadzi w radiu „France Inter” program Le Masque et la Plume.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://www.wuj.pl/page,produkt,prodid,1340,strona,...»