listy, paca, gazeta, redakcja, żona
Sven

Niniejsze wydanie obejmuje korespondencję Aleksandra Głowackiego- Bolesława Prusa z lat 1857–1912. Większa część zbioru to listy napisane do narzeczonej, Oktawii Trembińskiej oraz do Oktawii Rodkiewiczówny, przyszłej żony Żeromskiego. Z listów dowiadujemy się wielu informacji na temat pracy pisarza w różnorakich redakcjach pism (nie tylko warszawskich): sprawy związane z techniczną i...

Większa część zbioru to listy napisane do narzeczonej, Oktawii Trembińskiej oraz do Oktawii Rodkiewiczówny, przyszłej żony Żeromskiego. Z listów dowiadujemy się wielu informacji na temat pracy pisarza w różnorakich redakcjach pism (nie tylko warszawskich): sprawy związane z techniczną i zewnętrzną stroną pracy publicystycznej i literackiej. Z nich dowiemy się, jak absorbującym zajęciem była dla Prusa ta praca i ile kosztowała go energii.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie