Gasnące Słońce: Kesrith

Tłumaczenie: Michał Jakuszewski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Gasnące Słońce". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Faded Sun: Kesrith
83-86211-51-2
zbr

Bohaterami tej książki są: Sten Duncan, żołnierz; Niun, jedyny ocalały wojownik rasy wrogiej ludzkości; Melein, królowa - kapłanka ostatniej zniszczonej wartowni mri. Jest to opowieść o dwóch potężnych gatunkach walczących o panowanie nad Galaktyką: ludzkości rozpoczynającej swą ekspansję z Ziemi ku gwiazdom oraz tajemniczych istotach reguli, usiłujących utrzymać swe panowanie przy pomocy...

Jest to opowieść o dwóch potężnych gatunkach walczących o panowanie nad Galaktyką: ludzkości rozpoczynającej swą ekspansję z Ziemi ku gwiazdom oraz tajemniczych istotach reguli, usiłujących utrzymać swe panowanie przy pomocy najemników mri.

Książka opowiada o dyplomacji i wojnie, o spiskach i zdradzie oraz o trzech niezwykłych osobach, które nieoczekiwanie zawarły ze sobą pakt na śmierć i życie.

źródło opisu: okładka

Krystian | 2016-09-13

Książka ciekawa ale momentami fabuła się ciągnie. Ciekawe i pełne opisy planety i ras oraz zależności miedzy nimi. Polecam każdemu miłośników i starego fantasy/ s-f. Szkoda tylko, że przygoda kończy, się kiedy tak naprawdę, dopiero się rozpoczyna.

Zielony | 2011-12-22

Jedna z książek, do których będę wracał. Szkoda tylko, że urywa się praktycznie w połowie. Podoba mi się klimat powieści, ciekawie wykreowany świat, 3 odmienne od siebie rasy, z których ludzie wydają się najmniej interesujący (może dlatego, że są nam dobrze znani?). Jedyne wady to takie, że książka momentami się ciągnie, oraz wspomniane wcześniej urwanie się w połowie fabuły. Gorąco polecam

hevi | 2014-10-09

Trzy różne rasy, trzy różne punkty widzenia, trzy różne prawdy. Niesamowita powieść, szkoda, że po polsku ukazał się oczywiście tylko pierwszy tom i to z okładką, której nie sposób nawet skomentować.

radomir | 2014-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2014

Ciekawa pozycja, chociaż używane przez autorkę nazwy trochę utrudniają czytanie. Jest też sporo opisów, jednak dzięki nim łatwiej można sobie wyobrazić warunki i formy życia na innej planecie.

Tomasz | 2016-07-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Papier