W ogrodzie królowej

Tłumaczenie: Irena Naganowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Powszechna". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
Im Garten der Königin
Reminiscencja

Akcja utworu toczy się w niemieckim środowisku wojskowym, w jednostce sanitarnej, we Francji w przededniu zakończenia drugiej wojny światowej. Poprzez wstrząsającą, niemal sensacyjną fabułę, opartą na faktach, autor ukazuje stosunki panujące wewnątrz Wehrmachtu, przeżycia żołnierzy pod dowództwem zwyrodniałych oficerów i powolne przeobrażenia psychiczne, moralne i polityczne niemieckiej młodzieży, wciągniętej do wojny w okresie największego kryzysu militarnego III Rzeszy.

źródło opisu: Wydawnictwo Poznańskie, 1966

źródło okładki: http://www.antykwariatnws.pl