W godzinę śmierci

Cykl: Michelle Maxwell i Sean King (tom 2) | Seria: Fabryka Sensacji
Wydawnictwo: Buchmann
Hour Game
Ag2S

W małej miejscowości Wrightsburg, w stanie Wirginia, grasuje seryjny morderca. W tym samy czasie para detektywów, Sean King i Michelle Maxwell została poproszona o zbadanie włamania do posiadłości milionera Bobby Battlesa. Wtedy Michelle znajduje w lesie martwą nagą kobietę z bardzo dziwnym zegarkiem na ręce. Wygląda na to, że seryjny zabójca, Zodiac, z San Francisco, znalazł naśladowcę. Po kilku dalszych ofiarach nieznanego mordercy, szef policji Williams deleguje, Seana i Michelle do pomocy w dochodzeniu. Sean odkrywa związek pomiędzy włamaniem i zabójstwami. Natomiast Remmy Battle, żona Bobby’ego, twardo podejrzewa o włamanie Juniora i chce doprowadzić do jego skazania. To sprowokowało, Seana do jeszcze głębszego wniknięcia w wydarzenia, co pozwala mu dojść do prawdy.

źródło opisu: http://www.buchmann.com.pl/

źródło okładki: http://www.buchmann.com.pl/

Ag2S | 2011-10-12
Przeczytana: 12 października 2011

Ciekawy kryminał, Baldacci w dobrej formie.
Bardzo podobał mi się pomysł, że morderca zabija każdego w inny sposób, na podstawie schematów zaczerpniętych od znanych seryjnych morderców z wcześniejszych lat, m.in. od Zodiaca.
Rozwiązanie zagadki nie jest zbyt trudne, jak to zwykle bywa, jest to czyjś dobry znajomy, przyjaciel lub osoba, która wzbudziła sympatię czytelnika.
Mimo to czas poświęcony książce nie był zmarnowany.
Polecam

Marzin | 2012-09-13
Przeczytana: 12 września 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo dobrze skonstruowany kryminał. Nie można nudzić się czytając go, niemal na każdej stronie coś się dzieje. A zakończenie też jest nieprzewidywalne i zaskakujące co najbardziej cenię w tego typu książkach. Dopiero pod koniec wychodzi na jaw kto jest seryjnym mordercą i jaki związek jest pomiędzy ofiarami. Polecam, to moje pierwsze spotkanie z tym pisarzem i na pewno nie ostatnie.

karola | 2011-05-23
Przeczytana: 09 kwietnia 2013

Jak zawsze u Baldacci’ego : dobra historia i niebanalni bohaterowie. Tę parę znamy już od dawna: para byłych agentów Secret Service prowadzi razem agencję detektywistyczną – Michelle Maxwell – wysportowana nieuleczalna bałaganiara i Sean King – etatowy przystojniak z prawniczym epizodem w przeszłości. Tym razem zostają poproszeni o zbadanie sprawy włamania do posiadłości miejscowych bogaczy – państwa Battle. Tymczasem podczas porannej przebieżki Michelle znajduje zwłoki nagiej kobiety z zegarkiem na ręce. Następują kolejne morderstwa, które przypominają zbrodnie legendarnego Zodiaka z Los Angeles. Zaangażowani w śledztwo przez lokalnego szeryfa, Michelle i Sean odkrywają, że włamanie i zbrodnie nie są oddzielnymi sprawami… Kolejne morderstwa, pojawia się FBI i… książka się robi coraz ciekawsza.

Baldacci nigdy nie zawodzi. Wolę spędzić wieczór z jego książką niż gapić się w telewizor. Dość istotne (dla mnie) jest również to, że jego książki nie zostały sfilmowane (przynajmniej nic...

Evita | 2014-01-18
Przeczytana: 15 stycznia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ciut gorsza od pierwszego tomu o Kingu i Maxwell, nieco krwawa ale godna polecenia, czyta sie szybko i z zapartym tchem, choc po raz kolejny, zamiast opadniecia szczeki ze zdumienia po wyjasnieniu tajemnicy i odkryciu mordercy, moglam wydac z siebie westchnienie "wiedzialam". Przy pierwszej ksiazce Baldacciego byla to satysfakcja, ze "przechytrzylam" Autora (gdyz w Krytycznym Momencie tez bez problemu i dosc szybko odgadlam morderce), lecz za drugim wkrada sie juz odrobina rozczarowania, ze znow tak szybko "dopadlam" sprawce... Mimo to, juz za chwile zabieram sie za trzeci tom, w ktorym, mam szczera nadzieje, pan Baldacci wreszcie mnie zaskoczy rozwiazaniem zagadki.

anulla | 2011-07-05
Przeczytana: 06 lipca 2011

Wtórna, wtórna... Jakby z braku pomysłu na własną fabułę autor wykorzystał najbardziej znane morderstwa.
------------------------------------------------------------------

"Ku pamięci" fragment z książki, który mnie zaintrygował:
"Michelle wyjrzała przez okno i zobaczyła dużą, czarną beemkę. Kobieta, która z niej wysiadła, była ubrana w krótką, obcisłą, czarną spódnicę, czarne buty i czarne pończochy [...]". Co miała na sobie poza tym, jest równie fascynujące, jak pytanie, kto zabija.... ;)

Sonny | 2014-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2014

Książka fajna, ale na razie najmniej interesująca z tych pięciu, które D. Baldacciego przeczytałem. Była to druga historia o sławnych detektywach Michelle Maxwell I Seanie Kingu, którą czytałem i myślę, że pozostałe z dwójką tych bohaterów będą ciekawsze. Jednak mimo wszystko warto tę książkę przeczytać.

Mariusz | 2013-08-27

"W godzinę śmierci", czyli David Baldacci jakim go poznałem czytając bestsellerowy "Kolor prawdy".

Powieść napisana jest w sposób lekki, akcja nie jest rozwleczona w czasie i z każdą stroną coraz bardziej nabiera tempa. Czytelnik śledzi poczynania seryjnego zabójcy, policji i pary detektywów; jeśli będzie dostatecznie uważny i nie da się złapać na żaden z ukrytych przez autora haczyków, sam wytypuje przestępcę. Poza tym, mamy wielowątkowość, ciekawą fabułę, prosty, ale jakże silny motyw działania naszego zabójcy i rozwiązaną w niespodziewany dla czytelnika sposób, intrygę. To wszystko sprawia, że książce tej daję 10/10. Gorąco polecam.

Monika | 2014-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2014

W sumie to zaczęła mi się podobać dopiero w drugiej połowie. Dużo nazwisk, które na początku nie do końca kojarzyłam. Dużo, dużo dialogów. Może za dużo. Bardziej przypomina jakiś scenariusz. Na pewno nie zaliczę jej do moich ulubionych książek i pewnie szybko o niej zapomnę.

jarco102 | 2016-03-10

Niesamowity kryminał, trzymający w napięciu do ostatniej strony. Książka wielowątkowa lecz z prostym odbiorem dla czytelnika. Książkę zakupiłem przypadkowo na dworcu i oby więcej takich ,,przypadków.".
Rekomendacja wyrażona gwiazdkami- nic dodać nic ująć:)

Ilona | 2012-10-21
Przeczytana: 20 października 2012

Niesamowita książka trzymająca w napięciu do ostatniej strony ;)