Blondynka na Językach – Francuski

Seria: Blondynka na Językach
Kinga

To nie jest zwykły podręcznik do nauki języka obcego. Jest to kurs rozmawiania w języku obcym. Uczy mówienia i rozumienia. Zero gramatyki, zero wykuwania słówek, zero odmian czasowników, które trzeba na pamięć wbić sobie do głowy. „Blondynka na językach” to kurs nauki języków obcych, oparty o zupełnie nową metodę uczenia. Powstała ona w oparciu o moje doświadczenia w nauce języków obcych. Bo...

„Blondynka na językach” to kurs nauki języków obcych, oparty o zupełnie nową metodę uczenia. Powstała ona w oparciu o moje doświadczenia w nauce języków obcych. Bo pewnego dnia zorientowałam się, że języka obcego można się uczyć na zasadzie logicznej układanki.

Języka obcego można się nauczyć instynktownie – najpierw zapamiętać dane wyrażenia i zdania poprzez systematyczne powtarzanie ich na głos, a potem zgodnie z zasadą logiki budować z nich własne przykłady. Pomoże Ci w tym specjalnie zaprojektowana książka oraz płyta CD. Powodzenia!

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://literacki24.pl

Evik | 2013-10-12
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 15 października 2013

Książka Beaty Pawlikowskiej jest książką do słuchania i do czytania.Podzielona jest na kilka działów, np.:
- szukać i znajdować
- u lekarza
- pogoda
- emocje
- sport i muzyka

Do książki "Blondynka na językach" dołączona jest płyta.
Beata Pawlikowska mówi dane zdanie po polsku, potem następuje chwila przerwy, w czasie której my mamy to samo zdanie powiedzieć po francusku. Po tej krótkiej przerwie następuje wypowiedź lektora po francusku.
Książka może się przydać osobom wyjeżdżającym za granicę opanować niektóre przydatne zwroty.

"Zero gramatyki, zero wykuwania słówek, zero odmian czasowników, które trzeba na pamięć wbić sobie do głowy".

Metoda Callana jest fajna. Niemniej jednak warto znać zasady gramatyki. Pomoże to zrozumieć użycie czasów - a jest ich w tym języku sporo.

Ostatnie strony książki to krótki niezbędnik gramatyczny. Zajmuje on 18 stron.

Kolejny kurs z tej serii, z pomocą Pawlikowskiej nawet język francuski, od dawna przeze mnie odkładany nie stanowi problemu, a jego nauka jest prawdziwą przyjemnością. Koniecznie z pomocą płyty, gdyż wymowa jest w przypadku francuskiego najistotniejsza. Jeśli udaje się opanować nie łatwą pisownię, nauka nie wydaje się tak trudna, jak się wydawało.

Wydaje mi się, że podręczników do języków nie powinno się oceniać na równi z powieściami (może się mylę) dlatego nie ma oceny. Jednak jeśli chodzi o tz. "kursy nauki języków obcych" zdecydowanie wyróżniają się te pani Pawlikowskiej. Są czasochłonne, to prawda, ale SKUTECZNE. I dlatego wszystkim, którzy NAPRAWDĘ chcą znać język obcy, polecam te pani Pawlikowskiej. Czytałam i korzystałam z wielu poradników i te są zdecydowanie najlepsze (a przynajmniej ten dotyczący języka francuskiego, bo /une livre c'est tre bien!/
Jeżeli ktoś ma słomiany zapał to raczej "Blondynka na językach" nic go nauczy, ale dla osób o silnej woli będzie to wspaniały poradnik (zresztą ja nie mam specjalnie silnej woli, a i tak poradnik dużo mnie nauczył). BARDZO POLECAM NAUKĘ JĘZYKA Z BLONDYNKĄ (jak to brzmi: "z blondynką...") mała poprawka:
BARDZO POLECAM NAUKĘ JĘZYKA Z BEATĄ PAWLIKOWSKĄ (no, trochę lepiej).

Optymista recenzuje | 2015-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2015

Spodobał mi się fakt, że Pawlikowska wybrała najważniejsze zwroty, niezbędne w opanowaniu języka w stopniu komunikatywnym, nie rozdrabniając się nad ich budową. Chociaż z początku dość sceptycznie podchodziłem do takiego sposobu nauczania, moje obawy zniknęły już na samym początku kursu. Jeżeli sami żywicie pewne wątpliwości co do skuteczności wchłaniania wiedzy w ten sposób, to oto jestem ja - żywy dowód na to, że ta metoda jest bardzo dobra. Dla najdociekliwszych autorka umieściła na końcu publikacji niezbędnik gramatyczny, w którym tłumaczy zasady, o których powinniśmy pamiętać przy budowie zdań. Dla mnie jest to strzał w dziesiątkę!

Więcej: http://recenzjeoptymisty.blogspot.com/2015/10/est-ce-que-tu-parles-francais.html

Ula | 2013-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2013

Z książki rzeczywiście fajnie się uczy, chociaż osobiście uważam, że bardziej skierowana jest do osób, które już znają język, niż dla zaczynających od zera. Pomaga powtórzyć wiele zwrotów i zdań przydatnych w życiu codziennym. Zdania są skonstruowane od prostych do coraz trudniejszych form, dzięki czemu dodajemy kolejne elementy i sami potrafimy potem złożyć trudniejsze wyrażenia.
Zawiodłam się jednak na jednej, podstawowej rzeczy. Błędy językowe i gramatyczne! Korektor książki nie powinien do tego dopuścić. Książka do nauki języka sama zawiera wiele błędów, głównie w użyciu nieodpowiednich rodzajników czy zaimków. Wyłapałam pomyłki na tak wielu stronach, że zaczęłam wątpić w skuteczność tej metody. Mimo wszystko daję ocenę dobrą. Jednak odradzam osobom początkującym, ponieważ nauczą się mówić z błędami...

PannaAnna | 2012-10-08
Na półkach: 2016, 2015, Przeczytane, Posiadam, 2012, 2013, 2014
Przeczytana: 08 października 2012

W sumie to nie ksiazka ,ktora odklada sie na polke, raczej "pour ulitliser toujours" i tak pewnie bedzie, ale dziś przełożyłam ostatnià kartkę i przesłuchałam ostatnich nagrań , wiec i Czas na ocene

Mozna takiej metody Callanowskiej nie lubic , ale pomaga w opanowaniu wielu zwrotow i form gramatycznych , czasem sama siebie zaskakuje ze tak bez zajakniecia potrafie cos powiedziec nie lamiac sie nad gramatyka,
Choc sam podrecznik nie wystarcza by mowic po francusku i rozumiec Francuzow ;)
Niemniej warto

papilla | 2016-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2016

Świetna jako uzupełnienie.
Zanim sięgnęłam po kurs Pani Pawlikowskiej, uczyłam się języka francuskiego przez kilka miesięcy, wobec czego byłam już trochę zaznajomiona ze słownictwem i gramatyką. Najtrudniejszym elementem nauki była dla mnie fonetyka oraz wykorzystanie zasad gramatycznych do komunikacji. Mimo iż korzystałam z nagrań cd oraz ze stron internetowych zawierających odsłuchy to jednak nigdy nie miałam pewności jak przeczytać podobne wyrazy, kiedy należy zastosować łączenia.
Właśnie na te problemy odpowiedzią okazała się książka Pani Pawlikowskiej. W każdym z działów tematycznych nauka rozpoczyna się od wprowadzenia wyrazów/ krótkich fraz, z których następnie tworzy się zdania. Są one podobne do siebie, dzięki temu można wywnioskować zasadę ich konstrukcji oraz znaleźć subtelne różnice w wymowie np. między liczbą pojedynczą a mnogą (CD).
Książka bardzo pomogła mi usystematyzować słownictwo, które w większości znałam, ale bez umiejętności wykorzystywania go do budowy...

slashomania | 2012-10-19
Na półkach: Teraz czytam, Posiadam

Aktualnie usilnie staram się nauczyć francuskiego :))

uszas | 2013-09-23

Bardzo pomocny dodatek do nauki języków obcych.

HippieOlivia | 2012-01-16

Świetna książka !!