Nemezis

Wydawnictwo: Gramel
7 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
hobby
Piter

Starożytni przepowiadali nadejście plugawych bestii. Narodzone u zarania wszechświata potwory miały ponoć przebudzić się z trwającego milenia snu, by zniszczyć Ziemię i rodzaj ludzki. Monstra te zostały nazwane przez proroków minionych epok mrocznymi bogami. Według ich wyroków nic nie mogło powstrzymać ich od unicestwienia człowieka. Przepowiednie mówiły prawdę. Bóstwa przebudziły się i...

Przepowiednie mówiły prawdę.

Bóstwa przebudziły się i zniszczyły Ziemię.

Ludzie odpowiedzieli ogniem.

Prorocy nie przewidzieli, jak wielką potęgą będzie dysponował człowiek, gdy nadejdą Złe Czasy. Nie rozumieli niszczącej siły broni plazmowej. Nie potrafili sobie wyobrazić armady gwiezdnych okrętów, wypuszczających jednocześnie setki tysięcy pocisków. Może i potwory dysponują niemal boską potęgą, ale większość wyparowuje, gdy oberwą megatonową atomówką.

Nemezis, setting-legenda, zwycięzca Megakonkursu powraca! Dzięki nagradzanej mechanice Savage Worlds, światy Eclipse nigdy nie były bardziej grywalne! Wciel się w jednego z ludzi, którym niestraszne są plugawe bestie, sługi mrocznych bóstw, ani inne, mroczne moce. Odkrywaj sekrety skorumpowanej, zdegenerowanej szlachty Bariz. Ścigaj kultystów złych bogów, próbujących objąć władzę nad Ash. Co do plugawych bestii… polowania na Cor jeszcze nigdy nie były tak ekscytujące, jak ostatnimi laty!

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://wydawnictwogramel.pl/produkty/nemezis/

Łukasz | 2012-12-06

I znowu trafiłem na „listę płac”, tym razem wyjątkowo niezasłużenie. Różne okoliczności sprawiły, że Piotrek wpisał mnie tam na wyrost. W każdym razie po wielu bojach pojawiło się w końcu Nemezis. Kolejny chyba po Wolsungu system-legenda. Format znany z całej linii i 208 stron robi z podręcznika dość gruby okaz. Pełny kolor, mój egzemplarz w pełni szyty i twarda oprawa. To wszystko oczywiście na plus.

Nemezis tylko częściowo powiela schemat znany z Evernighta. Posiada własne modyfikacje zasad, dodatkowe zabawki, ale nie ma Kampani Splotów. W świecie Nemezis jedyną dostępną rasą są ludzie. Jako urozmaicenie dodano możliwość modyfikacji genetycznych. Dostajemy oczywiście także zawady i przewagi oraz sprzęt pasujący do konwencji. Bo nie wspomniałem o tym, że Nemezis to science-fiction. Przy czym bliżej mu do space opery niż do hard sci-fi. Do tego wszystkiego dorzucono Wielkich Przedwiecznych z Lovecrafta. A Graczom oddano do ręki giwery plazmowe do ich rozwalania.

W podręczniku...

Krzysztof Baranowski | 2011-06-22