Podarunek miłości

Tłumaczenie: Kinga Taukert
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Harlequin Romance". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Harlequin
Raul`s Revenge
83-7149-061-5
Dorota_1988

Penny uciekła od Raula, bo bardzo ją upokorzył, odrzucając jej oświadczyny. Nie powiedziała mu, że będą mieli dziecko i postanowiła wychować je sama. Po dwóch latach w dramatycznych okolicznościach Raul odnalazł ją i małego Jamesa. Nie miał wątpliwości, że to jego syn, tak bardzo chłopczyk był do niego podobny. Podjął walkę o prawo do dziecka, ale Penny nie chciała go znać. Wówczas zaproponował jej małżeństwo. Czy mogła go poślubić tylko dlatego, że pokochał swojego syna, skoro nadal gardził jego matką?

Mak | 2014-03-24

Książka nieco dziwna, ale zaskakująco życiowa. Aż za często takie sytuacje zdarzają się naprawdę.

Charakter Raula jest jednak typowy dla Harlequin Gorący Romans albo Światowe Życie. To bohater brutalny, pozbawiony wszelkich skrupułów, który nie cofnie się przed niczym, by osiągnąć cel. Pan i władca przyzwyczajony do wydawania rozkazów, uważający kobietę za swoją własność. I zazdrość, która może prowadzić do przemocy… Absolutnie nie wzbudza sympatii.

Zaś Penny to typ kobiety, która nie szanuje siebie i zgadza się zostać niewolnicą swojego partnera, nie zasługuje na szacunek. Penny, z jednej strony zmądrzała, ale nie na długo.

Nie wierzę jakoś w przemianę bohatera, ale może akurat niektórzy się zmieniają.

Podobało mi się wprowadzenie retrospekcji, czyli powrotu do przeszłości, bo dzięki temu lepiej poznaliśmy przeszłość bohaterów. Można powiedzieć, od podszewki. Książka jest zatem idealną przestrogą dla tych kobiet, które uważają, że kobieta ma bezwzględnie podporządkować się...

No litości. On bogaty i przystojny, ona drobna, piękna i beznadziejnie w nim zakochana. Po drodze rozstania, niedopowiedzenia, powroty i wielka miłość, aż do zwymiotowania. I tak, autorka najwyraźniej uznała to za sposób na "kopiuj-wklej" i napisanie kilku powieści opierających się na tej samej zasadzie.
Na szczęście, choć czytadło nędzne, do połknięcia w godzinę.

Tak. Kopiuj-wklej innej recenzji...

edyta86 | 2015-12-26
Przeczytana: maj 2007

Najlepszy Harlequin jaki w życiu przeczytałam!!! Jeśli ktoś zna podobne książki do tej to proszę o tytuły;)

eve12lina | 2016-10-01
Na półkach: Harlequin, Przeczytane