Figa tęskni za domem

Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Ellie the Homesick Puppy
Isadora

Madzia bardzo cieszy się z przeprowadzki. Nie może doczekać się spacerów z Figą, swoją figlarną suczką rasy labrador. Rodzice obawiają się jednak, że Figa będzie wchodziła wszystkim w drogę, i babcia proponuje, że weźmie ją do siebie na czas przeprowadzki. Madzia i Figa jeszcze nigdy się nie rozdzielały. Dziewczynka bardzo tęskni za swoim pieskiem, a Figa zrobi wszystko, żeby wrócić do domu i...

Madzia i Figa jeszcze nigdy się nie rozdzielały. Dziewczynka bardzo tęskni za swoim pieskiem, a Figa zrobi wszystko, żeby wrócić do domu i do swojej pani.

źródło opisu: Wydawnictwo Zielona Sowa, 2011

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Annia | 2016-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2016

Fajne czytadło dla dziewczynek córce podobało się już czyta następną. Polecam nawet do wspólnego czytania.

Isadora | 2011-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2011

Oto moja dzisiejsza propozycja dla najmłodszych czytelników - kolejna książeczka autorstwa Holly Webb, która jak nikt inny potrafi opowiadać o przyjaźni między dziećmi a zwierzętami. Bardzo sobie cenię jej historyjki napisane prostym i zrozumiałym, ale pięknym językiem, które czarują ogromnym ładunkiem pozytywnych emocji: empatii, współczucia, zrozumienia, dostarczają wielu wzruszeń i poruszają nawet bardziej wyrobionego czytelnika.
Sądzę, że malucha nie trzeba będzie specjalnie zachęcać do sięgnięcia po tę lekturę - uczyni to za nas przepiękna szata graficzna, a dodatkowo - duża czcionka, która z pewnością skusi dziecko do samodzielnego czytania sprawiając mu przy tym mnóstwo frajdy i zasłużonej satysfakcji. Jestem przekonana, że zaintryguje je również tematyka samej opowieści - głębokie wzajemne przywiązanie pieska i jego dziecięcego właściciela, które jest w stanie pokonać wszelkie piętrzące się przed nimi trudności.
Znakomicie skonstruowana narracja pozwala dziecku...

emik84 | 2016-09-14

"Figa tęskni za domem" to opowieść o rozłące, tęsknocie i wielkiej miłości małej Figi i dziewczynki o imieniu Madzia. Cała przygoda rozpoczyna się od tego, że rodzina Madzi planuje wyprowadzkę. Trzeba spakować wszystkie rzeczy i przewieźć je do nowego domu więc wokół panuje wielkie zamieszanie. Ta sytuacja bardzo stresuje szczeniaka oraz dziewczynkę, która mimo iż zaakceptowała już myśl o przeprowadzce denerwuje się zmianami jakie zachodzą w jej życiu. Okazuje się ponadto, że Figa również przeżywa cały ten harmider. Rodzice decydują się więc odesłać ją na kilka dni do domu babci. Ta rozłąka ogromnie smuci zarówno psiaka jak i dziewczynkę. Jak Figa poradzi sobie w domu babci, z dala od Madzi, nie wiedząc kiedy i czy w ogóle ją jeszcze zobaczy...?

Lektura, podobnie zresztą jak cały cykl, jest pełna wzruszeń, jest mądra i pouczająca. Figa, pomimo że mieszka z Madzią dopiero od niedawna, bardzo ją kocha. Podobnie jest w przypadku dziewczynki. Trudno jest jej rozstać się z ukochanym...

Bardzo przyjemna i miła lektura dla dzieci (również dla dorosłych, hihi :) ). Wzruszająca, pouczająca, mądra, pełna uczuć, z przesłaniem. Pokazuje jak wielką odpowiedzialnością jest posiadanie zwierzaka, z czego wielu ludzi (nawet tych dorosłych) nie zdaje sobie sprawy. Niewątpliwie wywołuje emocje. Ładnie wydana, opatrzona ślicznymi rysunkami, dzięki którym staje się jeszcze bardziej realistyczna i przemawiająca do czytelnika. Zdecydowanie polecam! Właśnie takie książki powinny czytać dzieci, nie wykluczając trochę starszych (no dobrze, nawet tych dużo starszych osób ;) ).

Gwen | 2015-07-10
Przeczytana: 06 stycznia 2015

Super książka!To jest moja druga książka z tej serii.Jest naprawde super.Moja młodsza siostra kiedy tego słuchała bardziej odpowiedzialnie podchodzi do sprawy że będziemy mieć pieska.polecam dla małych posiadaczek psa!

Luna2401 | 2016-01-07
Przeczytana: 2015 rok

Świetna opowieść, szczególnie dla dzieci. :)
Dużo uczy o odpowiedzialności nad zwierzętami.

cukierkowa | 2014-03-24
Przeczytana: 29 grudnia 2013

Książka często trzymała w napięciu.
Ogólnie bardzo ciekawa.

xxgetuglyxx | 2013-04-10
Przeczytana: luty 2013

Madzia się przeprowadza, a Figa robi same problemy. Na szczęście z pomocą przychodzi babcia, ale Figa to sprytna suczka i nie zostawi Madzi.
Książka bardziej przeznaczona zdecydowanie do młodszych czytelników.
Książka jest fajna, ale to nie arcydzieło. :)

Zuzia Kazior | 2014-07-15
Przeczytana: lipiec 2014

Mimo tego iż mam 14 lat uwielbiam książki autorstwa Holly, które są bardzo ciekawe i uczą wielu zachowań potrzebnych w życiu.