Poznań, Wielkopolska
takisobiejac

Poznań jest jednym z najstarszych i największych miast w Polsce. Stanowi centrum administracyjne, gospodarcze i usługowe województwa poznańskiego [dziś wielkopolskiego - przyp. takisobiejac], jeszcze szersze oddziaływanie ma w dziedzinie kultury i nauki. Jest siedzibą znanych szeroko dorocznych targów międzynarodowych oraz krajowych, wiosennych i jesiennych. Jako poważny ośrodek przemysłu, handlu, nauki i kultury oraz ze względu na najbliższe w stosunku do innych miast zaplecze turystyczno0-wypoczynkowe o dużych walorach krajobrazowych, częściowo o charakterze rezerwatów, stanowi dużą atrakcję dla stale rozwijającego się ruchu turystycznego, tak krajowego jak i zagranicznego.

Autorzy zdjęć: Janusz Korpal (1925-2010), Franciszek Maćkowiak.

źródło opisu: wstęp do książki

źródło okładki: ze zbiorów użytkownika takisobiejac

książek: 1984
Jahty | 2015-03-10