Dobić dziada

Okładka książki Dobić dziada
Andrzej ŁaskiAndrzej Pilipiuk Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Oblicza Wędrowycza komiksy
96 str. 1 godz. 36 min.
Kategoria:
komiksy
Cykl:
Oblicza Wędrowycza
Wydawnictwo:
Fabryka Słów
Data wydania:
2011-05-27
Data 1. wyd. pol.:
2011-05-27
Liczba stron:
96
Czas czytania
1 godz. 36 min.
Język:
polski
ISBN:
9788375745405
Tagi:
jakub wędrowycz pilipiuk
Średnia ocen

                6,5 6,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Relax nr 45 Andy Belanger, Frank Bello, Wojciech Bem, Artur Biernacki, Wojciech Cichoń, Artur Grzenda, Hermann Huppen, Tomasz Jeruszka, Sławomir Kiełbus, Maciej Kisiel, Andrzej Łaski, Andrzej Pilipiuk, Jacek Skrzydlewski, Karol Weber, Łukasz Zabdyr
Ocena 3,0
Relax nr 45 Andy Belanger, Fran...
Okładka książki Relax nr 44 Brian Azzarello, Wojciech Bem, Artur Biernacki, Wojciech Cichoń, Alfonso Font, Andrzej Graniak, Mikołaj Graniak, Artur Grzenda, Daniel Grzeszkiewicz, Scoot Ian, Tomasz Jeruszka, Dave Johnson, Sławomir Kiełbus, Maciej Kisiel, Zbigniew Larwa, Andrzej Łaski, Andrzej Pilipiuk, Karol Weber, Chris Weston, Łukasz Zabdyr
Ocena 5,8
Relax nr 44 Brian Azzarello, Wo...

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Tempus Fugit, t.2 Sebastian Imielski, Tomasz Kaczmarek, Tomasz Kołodziejczak, Maja Lidia Kossakowska, Katarzyna Kruszewska, Eva Mroczek, Romuald Pawlak, Andrzej Pilipiuk
Ocena 6,4
Tempus Fugit, t.2 Sebastian Imielski,...
Okładka książki Niech żyje Polska. Hura! Tom 2 Tomasz Bochiński, Krzysztof Kochański, Joanna Kułakowska, Jacek Piekara, Andrzej Pilipiuk, Jerzy Rzymowski, Piotr Schmidtke, Artur Szrejter, Katarzyna Anna Urbanowicz, Łukasz Wiśniewski
Ocena 6,3
Niech żyje Pol... Tomasz Bochiński, K...
Okładka książki Bajki dla dorosłych Ewa Białołęcka, Eugeniusz Dębski, Rafał Dębski, Jarosław Grzędowicz, Anna Kańtoch, Jacek Komuda, Maja Lidia Kossakowska, Magdalena Kozak, Tomasz Pacyński, Andrzej Pilipiuk, Wojciech Świdziniewski, Robert J. Szmidt
Ocena 6,3
Bajki dla doro... Ewa Białołęcka, Eug...
Okładka książki A.D.XIII, tom 1 Ewa Białołęcka, Tomasz Bochiński, Rafał Dębski, Krzysztof Kochański, Jacek Komuda, Maja Lidia Kossakowska, Magdalena Kozak, Jacek Piekara, Adam Przechrzta, Mirosława Sędzikowska, Marcin Wroński
Ocena 6,1
A.D.XIII, tom 1 Ewa Białołęcka, Tom...
Okładka książki Strefa Mroku: Jedenastu Apostołów Grozy Jacek Dukaj, Damian Kucharski, Grażyna Lasoń-Kochańska, Tomasz Pacyński, Jacek Piekara, Andrzej Pilipiuk, Jerzy Rzymowski, Andrzej Sapkowski, Michał Studniarek, Andrzej Ziemiański, Rafał A. Ziemkiewicz
Ocena 6,3
Strefa Mroku: ... Jacek Dukaj, Damian...

Oceny

Średnia ocen
6,5 / 10
275 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
3222
399

Na półkach: , , ,

Moją opinię tradycyjnie możecie przeczytać również na blogu "Zapiskowym" pod adresem:
http://zapiski-z-przypomnianych-krain.blogspot.com/2013/11/dobic-dziada-mission-impossible.html#more


Są na świecie białe kruki. Tak sporadycznie spotykane, że można się na nie czaić tygodniami, miesiącami, niekiedy latami. Takim właśnie unikatem jest komiks "Dobić Dziada" autorstwa Andrzeja Pilipiuka i Andrzeja Łaskiego wydany z ramienia Fabryki Słów. O ile już gdzieś się pojawi, osiąga niemal astronomiczne ceny.
Dlatego też wolałam poczekać. Bo choć uwielbiam bimbrownika i egzorcystę rodem z Wojsławic, to studencki budżet nie zawsze nagnie się do niemożliwości. Zwlekałam, zwlekałam, aż na horyzoncie pojawił się Mariusz, który dobrotliwie mi ten komiks pożyczył.

Nie wiem czy wśród miłośników fantastyki jest ktoś, komu musiałabym przedstawiać Jakuba Wędrowycza. Jest on głównym bohaterem siedmiu (stan na koniec roku 2013) zbiorów opowiadań wydanych przez Fabrykę Słów. Jego wizerunkiem ozdobiono również Notes Wędrowycza, przewijał się przez trylogię o kuzynkach Kruszewskich, jego wnuk jest jednym z bohaterów "Norweskiego dziennika", gdzie również wspomniany jest niepokorny dziadek z Wojsławic.

Z okazji dziesięciolecia wydawnictwa Fabryka Słów w roku 2011 na rynku pojawił się jeszcze jeden produkt spod znaku Jakuba Wędrowycza - komiks "Dobić Dziada". Muszę przyznać, że zaserwowany w ciekawy sposób - format zbliżony o A4, twarda oprawa, szyty, w środku dwa gatunki papieru. Po prostu cud, miód i orzeszki - z pewnością będzie w stanie parę ładnych lat na półce postać bez obaw, że gdzieś się klej wykruszy.

Zawiera on mnóstwo komiksowych historyjek powiązanych ze słynną sagą Andrzeja Pilipiuka. Rozpoczyna się niewinnie - od kłótni mieszkańców wioski z Markiem, kuzynem Andrzeja Pilipiuka (dłoń "Największego grafomana" została uchwycona na kadrach), który wykupił od nich część budynków gospodarczych i postawił na swojej posesji. I nie byłoby sprawy, gdyby nowo powstałej w wyniku tych operacji wsi nie nazwał Wędrowyczowem. I na domiar złego wychodzi, że zmartwychwstał Semen.
Poza tym czytelnicy serii o wojsławickim bimbrowniku będą mieli szanse ujrzeć znane im z opowiadań historie - między innymi o wampirzym hrabim, czy też o posągu pragnącym krwi odnalezionym przez jednego z Bardakowego plemienia.

Komiks składa się z 64 plansz w formacie A4 wydrukowanych w pełnym kolorze na wysokiej jakości papierze.
Nie jestem zwolenniczką kreski pana Andrzeja Łaskiego, a jednak nie wyobrażam sobie, by nad komiksem pracował ktoś inny. Wykreowany przez niego egzorcysta wpił mi się w moją świadomość na tyle, że wiele innych kreacji po prostu mi nie pasuje.
Niekiedy sprawiający wrażenie niestarannego (z pozoru - kolory nie wychodzą za linię) rysunek jest po prostu świetny.
W komiksie przeszkadzał mi jedynie odlot posterunkowego Birskiego przejawiający się odwróceniem planszy komiksowej o 180 stopni.

Kolejna część albumu to stylizowany na gazetę dodatek "Niski Gumofilec" zawierający znane czytelnikom opowiadania: "Hrabia" (Z "Kronik Jakuba Wędrowycza"), "Okazja" (z "Czarownika Iwanowa"), "Reprywatyzacja" (z "Weźmisz czarno kure..."), "Hiena" (z "Zagadki Kuby Rozpruwacza", publikowane także w "Feniksie" pod koniec lat 90'tych), "Czortek" (z "Wieszać każdy może"), a także "Ostatnia posługa" (z "Homo Bimbrownikus"). Niestety brak tu jakiegokolwiek opowiadania, które mogłoby powstać specjalnie na dziesięciolecie Fabryki Słów i jako perła w koronie zostać umieszczone w tym zbiorze. "Ogłoszenia drobne" też się powtarzają. Owszem, jest przepis na hot-doga, horoskop i sylwetka Andrzeja Pilipiuka, ale to zostało fanom sprzedane po raz drugi - w formie wspomnianego przeze mnie wcześniej "Notesu...", który wpadł mi do rąk wcześniej (jedyny argument czemu go kupiłam).
Fajnym akcentem natomiast jest komentarz Andrzeja Łaskiego na temat komiksu o Jakubie Wędrowyczu.
Wspominałam także o dziesięcioleciu wydawnictwa jako okazji, dla której uczczenia wypuszczono ten komiks. Stosowny artykuł w "gazecie" również się znajduje - historia uporu i sukcesu. Do tego, jeśli kogoś ominęła informacja, może dowiedzieć się co nieco o internetowym sklepie wydawnictwa.

Szczerze się przyznam - oczekiwałam po tym komiksie czegoś więcej. Andrzej Pilipiuk przy każdym zbiorze opowiadań o wojsławickim bohaterze daje z siebie wszystko, stara się przedstawić coś nowego (różne fani mają na ten temat opinie, ja natomiast prozę tego "grafomana" lubię). Tutaj fan niewiele tych nowości otrzymuje. I chociaż przekrwione oczka Jakuba tak szczerze spoglądają z okładki, a sam tytuł prowokuje (u mnie wywołał reakcję związaną z tytułem pewnego filmu), to jednak nie żal mi, że nie przybankrutowałam na tę publikację i utwierdziłam się w przekonaniu, że nie będę płacić za ten komiks astronomicznych cen w antykwariatach - bo plansze komiksowe naprawdę fajne, ale reszta nie porywa.

Moją opinię tradycyjnie możecie przeczytać również na blogu "Zapiskowym" pod adresem:
http://zapiski-z-przypomnianych-krain.blogspot.com/2013/11/dobic-dziada-mission-impossible.html#more


Są na świecie białe kruki. Tak sporadycznie spotykane, że można się na nie czaić tygodniami, miesiącami, niekiedy latami. Takim właśnie unikatem jest komiks "Dobić Dziada" autorstwa...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    919
  • Przeczytane
    490
  • Posiadam
    88
  • Chcę w prezencie
    45
  • Ulubione
    16
  • Fantastyka
    14
  • Komiksy
    10
  • Komiks
    8
  • 2013
    5
  • Pilipiuk
    5

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Dobić dziada


Podobne książki

Okładka książki Pan Borsuk i pani Lisica. Talizman Brigitte Luciani, Eve Tharlet
Ocena 10,0
Pan Borsuk i p... Brigitte Luciani, E...
Okładka książki Cyberpunk 2077. Blackout Roberto Ricci, Bartosz Sztybor
Ocena 6,7
Cyberpunk 2077... Roberto Ricci, Bart...
Okładka książki Wasp. Małe światy Al Ewing, Katarzyna Niemczyk
Ocena 7,0
Wasp. Małe światy Al Ewing, Katarzyna...

Przeczytaj także