jakub wędrowycz, pilipiuk
komiksy
Casthaluth

Tytuł "Dobić dziada" przygotowany jest specjalnie na 10-lecie wydawnictwa Fabryka Słów, ponieważ cała przygoda Fabryki Słów z rynkiem książki rozpoczęła się od powieści "Kroniki Jakuba Wędrowycza". Sam Wędrowycz stał się najbardziej rozpoznawalnym bohaterem w polskiej fantastyce, a autor, Andrzej Pilipiuk niekwestionowaną pisarską gwiazdą, którego łączne nakłady książek sięgają obecnie setek tysięcy.

źródło opisu: [Fabryka Słów, 2011]

źródło okładki: www.fabrykaslow.com.pl

electric_cat | 2013-11-21
Przeczytana: 08 listopada 2013

Moją opinię tradycyjnie możecie przeczytać również na blogu "Zapiskowym" pod adresem:

Są na świecie białe kruki. Tak sporadycznie spotykane, że można się na nie czaić tygodniami, miesiącami, niekiedy latami. Takim właśnie unikatem jest komiks "Dobić Dziada" autorstwa Andrzeja Pilipiuka i Andrzeja Łaskiego wydany z ramienia Fabryki Słów. O ile już gdzieś się pojawi, osiąga niemal astronomiczne ceny.
Dlatego też wolałam poczekać. Bo choć uwielbiam bimbrownika i egzorcystę rodem z Wojsławic, to studencki budżet nie zawsze nagnie się do niemożliwości. Zwlekałam, zwlekałam, aż na horyzoncie pojawił się Mariusz, który dobrotliwie mi ten komiks pożyczył.

Nie wiem czy wśród miłośników fantastyki jest ktoś, komu musiałabym przedstawiać Jakuba Wędrowycza. Jest on głównym bohaterem siedmiu (stan na koniec roku 2013) zbiorów opowiadań wydanych przez Fabrykę Słów. Jego wizerunkiem ozdobiono...

Bukiet_stokrotek | 2016-06-15

To jest szalone, absurdalne, a jednak wciąga. Gdy polubimy taką konwencję, czeka nas ubaw po pachy. Wyjątkowo szybko przestają razić dziwaczne, czy wręcz "brzydkie" słowa, rubaszny humor. I kibicujemy Jakubowi egzorcyście, kupujemy jego kodeks honorowy i kodeks wartości. Choć na pewno nie przerzucę się na bimber czy Perłę!!!

kenaz | 2011-08-04
Na półkach: 2011, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 04 sierpnia 2011

Trudno było mi się oprzeć przed zakupem tego wydawnictwa i pewnie bym nie kupił (bo komiksów nie czytam a za 65 zł można mieć dwie nowe książki) gdyby nie znalezione przypadkowo 200 zł w samym centrum Białegostoku :). Natychmiast zamówiłem swój egzemplarz.
Piękne wydanie, rewelacyjne opracowanie graficzne a w roli głównej Jakub Wędrowycz - kłusownik, bimbrownik i egzorcysta w jednym, bohater świetnej serii książek. Spodobał mi się też pomysł podziału książki na komiks i gazete o tytule "Niski gumofilc". Pomyślałem: to nie może się nie udać.
Niestety się rozczarowałem. Pomine fakt, że książka jest krótka, bo o tym wiedziałem przed zakupem, ale boli, że nowego materiału tam praktycznie nie ma. Czytając komiks szybko zdałem sobie sprawe, że jest to miks z kilku znanych opowiadań o Jakubie, a w "Niskim gumofilcu" umieszczono właśnie te historie, które posłużyły do konstrukcji fabuły komiksu. Kolejna powtórka z rozrywki, czyli:
- "Hiena" - pierwsze opowiadanie w którym pojawił się Jakub...

Endriux | 2014-03-06

Ciekawa pozycja dla fanów serii. Niezłe i klimatyczne rysunki oddające ducha opowieści. Jednak czegoś zabrakło. Niemniej mam nadzieje, ze powstanie kolejna tego typu pozycja tym razem moze o inkwizytorze.

Alek | 2011-07-29
Przeczytana: 2011 rok

Dla wielbicieli komiksów - może się spodoba. Mnie osobiście nie urzekło. Wolę powieści i opowiadania. Ale trzeba przyznać, ze wydana pięknie (cena też piękna)

Syzmon | 2011-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2011

Na pierwszy rzut oka wydanie piękne, cudne, kolorowe i na porządnym papierze. Na drugi rzut oka, fajny pomysł, ilustrowane przygody czołowego polskiego egzorcysty, a potem jeszcze numer gazety "Niski gumofilc". Kolejny rzut oka i pierwsze rozczarowanie, komiksy, to po prostu ilustrowane opowiadania, które pojawiają się w zbiorach opowiadań o Wędrowyczu. Po tym jak przebrniemy przez komiks dochodzimy do gazety. Tam czeka na nas kolejne rozczarowanie, czyli po prostu wcześniej przeczytany komiks, w formie opowiadań. Mimo to książka szokuje, szokuje głównie za sprawą swojej ceny... 65 złotych za 45minut PRZYPOMNIENIA sobie kilku (moim zdaniem słabszych) opowiadań o wojsławickim menelu, to zdecydowanie za dużo, nawet w tak przyjemnej dla oka i pomysłowej formie. Za te pieniądze można mieć dwie nowe książki.
Jednym słowem jestem rozczarowany. Spodziewałem się powiewu nowości, a dostałem stary, odgrzewany kotlet, przyozdobiony bukietem sałatek i położony na nowym talerzyku.

Wonsu32 | 2012-02-13
Na półkach: Teraz czytam, Posiadam

Ciekawy pomysł na reklamę, tylko dlaczego 70zl...

aga12378 | 2011-11-24

Zabawny komiks oraz napisana jako gazeta. Inspirujące przepis, a najbardziej na Hot Doga ;))

SallyVan | 2016-12-07
bocher0 | 2016-12-04