Okładka książki Martynka leci balonem

Podsiedlik-Raniowski i S-ka
typ
papier
Artsajke
7,06 (81 ocen i 4 opinie)

Opis książki

Zabawne i pouczające przygody sympatycznej dziewczynki. Bestseller w wielu krajach świata.

źródło opisu: http://literacki24.pl

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Ola | 2014-04-01

Super książeczka, którą przeczytałam w dzieciństwie :)

Kiti | 2013-09-16

Marcel Marlier, Gilbert Delahaye to autorzy wspaniałej serii o Martynce, która jest na polskim rynku już od kilkunastu lat.

Martynkę i jej rodzinę odwiedził wujek Robert, który na co dzień latał balonami. Wszyscy byli zafascynowani jego przybyciem, mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek o balonach. Dzieci wraz z krewnym postanowiły wybrać się w lot balonem…

Na tą część czekałam już dość długo. Pewnego dnia zauważyłam ją w zapowiedziach wydawnictwa Papilon i od tamtej chwili chciałam, aby znalazła się w mojej biblioteczce. Bardzo się więc zdumiałam i miło ucieszyłam, gdy nabyłam ją w kiosku.

Tym razem autorzy poruszyli temat balonów. Nie zabrakło rożnych nowych nazw z tym związanych, nazwisk, czy ciekawostek. Możemy także odbyć podróż balonem, która nas nic nie kosztuje. Jak to zrobić? Dowiecie się tego czytając kolejną część o Martynce.

Opowieści są zróżnicowane pod względem przesłania, ale ta akurat mi się spodobała. Z balonami nie miałam nic wspólnego, jednak przeczytałam z...

Filip | 2012-11-14
Przeczytana: 2011 rok

dobra książka ale obrazki prześliczne :)

Beata | 2014-08-24

Kalendarium literackie
  • John Irving
    73. rocznica
    urodzin
    Na tym sprośnym świecie [...] jest się czyjąś żoną albo czyjąś dziwką - albo na najlepszej drodze do stania się jedną czy drugą. A jeśli nie pasujesz do żadnej z tych kategorii, dają ci do zrozumienia, że coś jest z tobą nie w porządku
  • Peter Straub
    72. rocznica
    urodzin
    […] nigdy nie można być zbyt szczupłym ani zbyt bogatym.
  • Dorota Wellman
    54. rocznica
    urodzin
    Mogę sobie nie kupić czegoś do jedzenia, ale książkę kupię zawsze. Poluję na wybrane tytuły jak rasowy myśliwy. Czekam na targi książek, bo wiem, że żniwa będą obfite. Jestem szczęśliwa, kiedy tarabanię ciężkie torby z Pałacu Kultury. Nie mogę się doczekać, kiedy w domu otworzę książkę i zacznę nową... pokaż więcej
  • Marek Nowakowski
    80. rocznica
    urodzin
    Żyj po swojemu, własnym życiem, właśnie, dlatego, że ono jest twoje. Można je połączyć z cudzym, ale nie rezygnując z siebie. Bo wtedy, gdy przestaje się być sobą, gdy chce się być tylko tym, co pragną widzieć w nas inni, najłatwiej jest przegrać.
  • Piotr Sztompka
    71. rocznica
  • Szolem Alejchem
    130. rocznica
    urodzin
    Baba zawsze zostaje babą; nie darmo rzekł król Salomon, że pośród tysiąca kobiet ani jednej możliwej nie znalazł. Całe szczęście, dalibóg, że nie ma dziś mody na kilka żon.
  • Maria Józefacka
    73. rocznica
    urodzin
    Warto żyć, jeśli przez każdego z nas wpadnie promień słońca w mroki niepogody.
  • Murray Newton Rothbard
    89. rocznica
  • Philip K. Dick
    33. rocznica
    śmierci
    Nie wiedział wtedy, że utrata zmysłów bywa czasami najwłaściwszą reakcją na rzeczywistość.
  • Jarosław Iwaszkiewicz
    35. rocznica
    śmierci
    A potem przyjdzie śmierć: wszystko rozwiązując niczego nie wyjaśni. Odejdziemy tak, jakeśmy żyli: osobno. Świat nasz własny i jedyny musi nam wystarczyć do śmierci i po śmierci. Byle tylko nie zgłębiać tej myśli do końca, byle tylko nie przemyśleć tego fizycznie. Obumieranie rąk, mącenie się myśli,... pokaż więcej
  • David Herbert Lawrence
    85. rocznica
    śmierci
    Mężczyzna może swoim ciałem być dla kobiety żywym kluczem do całego świata.
  • Horace Walpole
    218. rocznica