Okładka książki Martynka leci balonem

Wydawnictwo Podsiedlik-Raniowski i Spółka
typ
papier
Artsajke
7,03 (75 ocen i 4 opinie)

Opis książki

Zabawne i pouczające przygody sympatycznej dziewczynki. Bestseller w wielu krajach świata.

źródło opisu: http://literacki24.pl

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników
Ola | 2014-04-01

Super książeczka, którą przeczytałam w dzieciństwie :)

Kiti | 2013-09-16

Marcel Marlier, Gilbert Delahaye to autorzy wspaniałej serii o Martynce, która jest na polskim rynku już od kilkunastu lat.

Martynkę i jej rodzinę odwiedził wujek Robert, który na co dzień latał balonami. Wszyscy byli zafascynowani jego przybyciem, mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek o balonach. Dzieci wraz z krewnym postanowiły wybrać się w lot balonem…

Na tą część czekałam już dość długo. Pewnego dnia zauważyłam ją w zapowiedziach wydawnictwa Papilon i od tamtej chwili chciałam, aby znalazła się w mojej biblioteczce. Bardzo się więc zdumiałam i miło ucieszyłam, gdy nabyłam ją w kiosku.

Tym razem autorzy poruszyli temat balonów. Nie zabrakło rożnych nowych nazw z tym związanych, nazwisk, czy ciekawostek. Możemy także odbyć podróż balonem, która nas nic nie kosztuje. Jak to zrobić? Dowiecie się tego czytając kolejną część o Martynce.

Opowieści są zróżnicowane pod względem przesłania, ale ta akurat mi się spodobała. Z balonami nie miałam nic wspólnego, jednak przeczytałam z przy...

Filip | 2012-11-14
Przeczytana: 2011 rok

dobra książka ale obrazki prześliczne :)

Beata | 2014-08-24

62. rocznica
  • Jan Nowak-Jeziorański
    100. rocznica
    urodzin
    Włócząc się natknęliśmy się na ruiny wspaniałego rokokowego pałacyku. Pod nogami walały się porozrzucane w dramatycznych pozach resztki porozbijanych rzeźb, główek aniołków, pozostałości wspaniałych ornamentacji i stiuków, kawałki złoconych ram i kosztownych boazerii. Nagle chwytam samego siebie na... pokaż więcej
  • Joanna Jodełka
    41. rocznica
    urodzin
    Popękanej duszy nie zalepi się pozorami, nie udekoruje gadżetami jak choinki, żeby była kolorowa kolorami, żeby świeciła światełkami, żeby nie było widać, jak powoli zdycha w przyjemnej atmosferze.
  • Graham Greene
    110. rocznica
    urodzin
    Po raz pierwszy uświadomił sobie ból, nieunikniony we wszystkich stosunkach między ludźmi – ból, który się cierpi, i ból, który się zadaje. Jacy jesteśmy głupi, że się boimy samotności.
  • Marc Spitz
    45. rocznica
  • John Ronald Reuel Tolkien
    41. rocznica
    śmierci
    Kto szuka, ten najczęściej coś znajduje, niestety czasem zgoła nie to, czego mu potrzeba.
  • Józef Wolski
    6. rocznica
  • Tom Clancy
    1. rocznica
    śmierci
    Mądry człowiek zna swoje miejsce. A odważny wykorzystuje nadarzające się okazje.
  • Marek Edelman
    5. rocznica
    śmierci
    Bo obojętność w pewnym momencie jest tym samym co morderstwo, zabójstwo. Jak się przyglądasz złu i odwracasz głowę albo nie pomagasz, kiedy możesz pomóc, to stajesz się współodpowiedzialny. Bo twoje odwrócenie głowy pomaga tym, którzy dopuszczają się zła.

Znajdź nas na Facebooku