Opowieść o dwóch siostrach

Old wive's tale
klasyka
Dorota_1988

Inne wydania

Arnold Benett dzieciństwo i młodość spędził w przemysłowym okręgu Pięciu Miast środkowej Anglii i te strony stanowią nie tylko tło, lecz także temat dużej części jego twórczości.
"Opowieść o dwóch siostrach" to bez wątpienia najlepsza i najwszechstronniejsza z jego książek - historia dwóch kobiet na tle angielskiej prowincji u schyłku ubiegłego stulecia.

źródło opisu: Czytelnik, 1978

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

ira | 2014-06-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 14 czerwca 2014

Kolejna z perełek wciśniętych pomiędzy głośne, przereklamowane "dzieła" na półce moich rodziców.
Historia dwóch sióstr, Konstancji i Zofii. Pierwsza rzadko w swym długim życiu wypuszczała się poza dom, w którym się urodziła; druga w porywie młodego serca opuszcza Anglię i przenosi się do Paryża.
Opowieść o wielkich zmianach, które po latach wydają się drobnymi. O drobnostkach, które z czasem nabierają ogromnego znaczenia. O ludziach, czasach, miejscach. O dwóch zupełnie różnych sposobach na życie, które w ostateczności prowadzą do podobnego zakończenia.
Polecam.

galigai | 2013-08-24