Ile głów ma smok?

Seria: Z wiewiórką
Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
smok, opowiadanie, Jan Gliński
Artsajke

Krótkie opowiadanie o smoku oprawione ilustracjami Jana Glińskiego.

źródło opisu: własne

źródło okładki: własne

Jarosław Wiśniewski | 2016-04-24

Książeczka zawiera wiersz autorstwa Andrzeja Czcibora-Piotrowskiego "Ile głów ma smok?" według W. Bieriestowa. Ilustracje wykonał Jan Gliński. Jedna z książek mojego wczesnego dzieciństwa.
Książka nie jest długa (ma 24 strony), ale zapada w pamięć i po długich latach gdzieś w głowie krąży. Wiersz, który zawiera jest dowcipny, ciekawy i przyjemnie się go czyta. Ilustracje są również pomysłowe i znakomicie współgrają z tekstem, ukazując obiadowe przygody wielogłowego smoka. Ogólnie książka jest bardzo dobra i w dzieciństwie swym bardzo ją lubiłem. Interesujący wierszyk, fajne i niebanalne ilustracje w postaci kolorowych rysunków sprawiają, że pozycji tej można na pewno wystawić ocenę bardzo dobrą i odznaczyć siedmioma gwiazdkami.
Są książki, które mają w sobie pewną prostotę, a jednocześnie są dobrze zrealizowanym pomysłem wydawniczym. Tutaj tak właśnie jest moim zdaniem. Książeczka zasługuje na uwagę i mam nadzieje, że tą skromną opinią dobrze i krótko ukazałem jej poziom. Docenić...

esterwafel | 2012-05-09
kasiaman55 | 2011-04-28