Zgłosuj na książki roku 2017

Nieziemskie skarby. Poradnik poszukiwacza meteorytów

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
83-7180-173-4
meteory, meteoryty, astronomia

Autor książki, Andrzej Pilski, kierownik Planetarium we Fromborku, członek The Meteorical Society i zaprzysięgły kolekcjoner skał spoza Ziemi, wyjaśnia czym są meteoryty, skąd pochodzą oraz jakich nowinek o Układzie Słonecznym mogą nam dostarczyć. Tłumaczy również : * w jaki sposób można odróżnić meteoryty od ziemskich kamieni, * gdzie i jak je zbierać, ciąć, szlifować i wytrawiać, ...

Tłumaczy również :
* w jaki sposób można odróżnić meteoryty od ziemskich kamieni,
* gdzie i jak je zbierać, ciąć, szlifować i wytrawiać,
* jak wejść w posiadanie odłamków najsłynniejszych meteorytów znajdujących się w kolekcjach całego świata.

"Nieziemskie skarby" zawierają także opisy najbardziej spektakularnych spadków meteorytów na ziemie polskie, od tych najdawniejszych po ostatnie, sprzed kilku lat.

źródło opisu: proszynski.pl

źródło okładki: empik.com