Adelo, zrozum mnie!

Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk

Inne wydania

Nowe wydanie jednej z najpopularniejszych książek tego autora. Czy Tomek Okist z Rejtaniaka ma szanse u pięknej Adeli z Defonsiarnia Jak potoczą się losy bohaterówa Kto zostanie ofiarą porywaczya Czy prawdziwa miłość zwyciężya Jeśli chcecie się tego dowiedzieć, zapraszamy do lektury kolejnej powieści Edmunda Niziurskiego.

PABLOPAN | 2015-03-28

Książki Niziurskiego wypełniały mi dzieciństwo, mam do nich ciągły sentyment.

PABLOPAN | 2012-04-18

Świetna, jak wszystkie książki Niziurskiego. Polecam!

Kasia | 2013-07-30
Przeczytana: czerwiec 2013

To była pierwsza książka Edmunda Niziurskiego, jaką przeczytałam. Przeczytałam ją parę lat temu i postanowiłam zrobić to jeszcze raz, ponieważ bardzo mi się podobała.Czyta się ją szybko, ze względu na ciekawą fabułę i prosty język, jakim posługuje się Pan Edmund. Powieść nie była taką, którą zaliczyłabym do ulubionych, ale na chłodne dni pod kocem, nadaje się znakomicie.

Maria Tarczyńska | 2015-05-09

Kocham Pana Niziurskiego miłością wielką. Wybaczam mu zatem słabsze dzieła. No nie jest to moim zdaniem jego najlepsza książka, ale i tak były błyskotliwe momenty i warto ją przeczytać.

Sari | 2014-03-08
Przeczytana: 25 czerwca 1993

Moja nagroda na koniec 3 klasy ;D. Rewelacyjna książka, dzięki której odkryłam, że pomiędzy Muminkami a "dorosłą" literaturą, którą zaczynałam wtedy podgryzać jest jednak coś poza pensjonarską szmirą.

Hipis | 2015-05-04
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 04 maja 2015

Jak na Niziurskiego to... poważnie. Żadna jego książka nie jest płytka ani głupia, ale ta wydała mi się... najsmutniejsza? Szczególnie zakończenie.
Ale poza tym, jak to u Niziurskiego-absurd, niesamowita fantazja, niesamowite pomysły, czyta się jednym tchem, moim zdaniem idealne dla każdego i w każdym wieku.
Warto było przehandlować ja od koleżanki za koszulkę :D

2 szkoły-im.Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego i Tadeusza Rejtana-to rywale.To dlaczego Adela z dnia na dzień zainteresowała się Rejtaniakiem Tomkiem Okistem-redaktorem gazetki-...Czy to właśnie dlatego Gruby Cyppało porywa głównego bohatera i jego przyjaciela Zyzia? Jezeli chcecie sie tego dowiedziec to zapraszam do przeczytania ksiazki.

mirekk | 2010-08-04

Mój ulubiony cykl Niziurskiego

Czarna_Strzała | 2014-11-06

Książka jest taka sobie. Żaden bohater jakoś nie przypadł mi do gustu. Tomek był taki... naiwny, Adela niewdzięczna i podstępna nie mówiąc już o Defonsiakach, a Zyzio, który na początku wydawał mi się sympatyczny nie uratował Matyldy w trudnej sytuacji... A właśnie jeżeli chodzi o Matyldę to była nawet fajna, tylko tak zapatrzona w tego Zyzia (no ale cóż... mi też na początku wydawał się super). Nie rozumiem czemu Tomek woli Adelę.....

wishjet | 2012-10-06

Nierówna - robi wrażenie pisanej etapami, w pewnych odstępach czasowych. Oczywiście miło spotkać znowu Zygmunta Gnackiego i Tomcia Okista, ale jak mówię: fabuła nieco rwana.