W poszukiwaniu ptaka czasu: Księga Bogów

Cykl: W poszukiwaniu ptaka czasu (tom 6)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Le Grimoire des dieux
komiksy

W dawnych czasach bogowie władali Akbarem w zgodzie, potęga ich magii była wielka i budziła respekt. A jednak pewnego dnia jeden z nich próbował obalić pozostałych i zawładnąć wszelkimi mocami. Nazywał się Ramor Jego zdradę odkryto i udaremniono.

Przemek Skoczyński | 2016-08-28
Na półkach: Przeczytane, Komiks
Przeczytana: 28 sierpnia 2016

Nadal nie wychodzimy poza konwencję, ale jest na tyle solidne, że w niczym ten fakt nie przeszkadza.

MadameShepard | 2014-12-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy

Dalsze przygody Bragona, czyta się nadal doskonale.

giera | 2014-09-21

(...) Akcja recenzowanego komiksu rozpoczyna się w Marchii Tysiąca Zieleni, podczas pogrzebu pierworodnego syna księcia władającego krainą. W ceremonii uczestniczy cała świta z zaprzyjaźnionej Marchii Pienistych Zasłon, wraz z głównymi bohaterami cyklu – księżniczką Marą i Bragonem. Wieczorem w komnatach księcia, podczas narady okazuje się, że do śmierci syna doprowadził zamachowiec, który miał wytatuowany na piersiach symbol przynależności do Zakonu Znaku. Po powrocie do swego królestwa ojciec Mary doznaje olśnienia: rozumie, że to nie on, a jego córka, był celem ataku, który miał miejsce w czasie święta chityniaków (wspomniane wydarzenie zostało przedstawione w poprzedniej części).

Serial W poszukiwaniu… to rasowe fantasy i to w najlepszym wydaniu, bo przygodowym. Dlatego obok fantastycznych stworzeń, obcych ras, osobliwej flory, mamy także poszukiwanie magicznego artefaktu (tytułowa Księga Bogów) oraz trudności, które piętrzą się przed bohaterami pragnącymi ze wszystkich sił...

Marcin Pasierbek | 2016-11-07
Przeczytana: 01 listopada 2016