Boska matryca. Łącząc naukę, cuda i wiarę

Okładka książki Boska matryca. Łącząc naukę, cuda i wiarę Gregg Braden
2011-01-01
Agnieszka Grecka

Zapraszam na krótką wideo recenzję książki:

Zapraszam na krótką wideo recenzję książki:

Przeczytałam, zauroczona" Kodami mądrości" tegoż autora i mi sie nie podobała, jakoś nie stykło . Może kolejna bedzie taki wybitnym dziełem jak Kody mądrości ? Bo mimo wszystko to geniusz , jak dla mnie, choćby dlatego,że nie odrzuca Boga-jego odrzucają tylko ludzie ograniczeni, zwlaszcza w dzisiejszych czasach, ograniczeni mediami, modą . Nie da sie być modnym i mądrym:(

Moja pierwsza książka związana z fizyką kwantową. Otworzyła mi umysł, dalej pogłębiam wiedzę, ale czasami ciężko się ją czyta.

Interesująca książka, ciekawe badania, potrafi wzbudzić takie kliknięcie w człowieku... Poza tymi bajerami naprawdę wartościowe treści psychologiczne, mam na myśli rozdział o zwierciadłach. Warto przeczytać :)

Mind-blowing.

Mind-blowing.

Książka jak dla mnie genialna! Polecam każdemu! ;-)

Książka jak dla mnie genialna! Polecam każdemu! ;-)

Książka rozwijająca. Łączy naukę z religią, czyli to czego tak brakuje w dzisiejszym świecie. Czy jest to możliwe? Przeczytaj, a dowiesz się jak.

O Greggu Brandenie słyszałem już pond 10 lat temu. Nigdy jakoś nie zabrałem się za jego książki, aż do teraz :) Na pierwszy ogień poszła Boska Matryca, która jest bardzo dobrą książką. Wydaje się trochę chaotyczna - wiele wątków mogłoby zostać nieco lepiej wytłumaczonych np. z podaniem większej liczby przykładów lub odniesień do innych naukowych dowodów. Niemniej jednak w całości - niesie ważne przesłanie i jest zdecyowanie warta polecenia każdej osobie, która nie miała styczności wcześniej z podobnymi hasłami/mądrościami/postrzeganiem świata - jakkolwiek nazwać to wszystko, co prezentuje ta książka.

Na pewno dobrze połączyć tę pozycję z Transerfingiem - obie mówią o tym samym i świetnie się uzupełniają. Polecam też książkę Efekt Placebo. Na pewno jest też wiele innych książek, które wzbogacą wiedzę w tym temacie, ale jak wspomniałem - dla początkujących to świetna pozycja. Dla mnie była przypomnieniem wszystkiego, co już wiedziałem i na nowo usystematyzowaniem wiedzy. Dowiedziałem się także kilku nowych rzeczy + rozdział o związkach był niewątpliwie dla mnie podsumowaniem ważnych dostrzeżeń. Dodatkowo - dowiedziałem się trochę o życiu Brandena - fajnie, że opisał wiele własnych doświadczeń.

Gregg Braden w tej książce przedstawia Twoje życie, wplatając w nie elementy fizyki kwantowej. Stara się przekonać do tego, że wszystko w naszym świecie jest wzajemnie połączone, oraz wyjaśnia czym jest pomost stanowiący to połączenie.
Książkę czytałem z dużymi przerwami, gdyż początkowo zniechęcała, jednak od czasu, gdy autor opisuje eksperymenty kwantowe wszystko zaczyna się od nowa.
Analizując to o czym mówi Braden okazuje się, że wszystko ma głębszy sens.

Według pisarza aby osiągnąć zamierzony cel należy stać się w naszym życiu tym, czego pragniemy doświadczyć w naszym świecie, co w rzeczywistości wydaje się proste, zmienia się w czasie pojawienia się "negatywnych" doświadczeń.
Autor przedstawia wiele sytuacji ze swojego życia, które są tak naprawdę odzwierciedleniem naszego. Mówi o tym jak pozbyć się lęków, wyrażać prawdziwe emocje oraz czym według niego jest Bóg.
Książka jest swego rodzaju drogowskazem, jak postępować w pewnego rodzaju sytuacjach, pozwala również zrozumieć to co widzimy i czujemy, ale nie potrafimy nazwać.

Książka jak najbardziej warta uwagi. Otwarła mi oczy na rzeczy, które do tej pory były ukryte w przestrzeni aby właśnie je odkryć i dostrzegać w końcu to co było nie dostrzegalne.

• Popularnonaukowe
  • Duchowość