Wydawnictwo: Constanti
7 (4 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
The Hiram Key
83-923317-5-3
Pistacia

Książka "Klucz Hirama. Faraonowie, templariusze, masoni i odkrycie tajemnych Zwojów Jezusa" autorstwa Christopher'a Knight'a i Roberta Lomasa zalicza się do nurtu literatury popularno-naukowej poruszające "gorące" i działające na wyobraźnię tematy spopularyzowane przez książki Dana Browna: historię masonów i templariuszy, wywodząc ją od starożytnego Egiptu, ale również przedstawia alternatywną propozycję historii chrześcijaństwa, osadzając ją w politycznych realiach narodowowyzwoleńczych walk Żydów o odzyskanie państwowości. Książka ta napisana przez dwóch znanych brytyjskich masonów zawiera jako jedna z nielicznych na świecie opis autentycznych wolnomularskich rytuałów lożowych, a także próbę odtworzenia ich genealogii. To nie jest podręcznik historii, ale fascynującą, wielowątkową powieść o faktach i mitach historycznych związanych z dogmatami i historią chrześcijaństwa. Opierając się na wielu nieuznawanych przez kościół katolicki wczesnochrześcijańskich tekstach (m.in. zwoje Qumran) autorzy dochodzą do bardzo zaskakujących wniosków dotyczących różnych aspektów życia Jezusa, dowodzą, jak wiele wydarzeń zostało przez potomnych opacznie zinterpretowanych jako cudy. Jak wiele przekazów zostało zmodyfikowanych do potrzeb ówczesnych monarchów kościoła.

źródło opisu: merlin.pl

źródło okładki: merlin.pl

Tenshi | 2014-06-12
Przeczytana: 11 czerwca 2014

Prawdziwa perełka literatury popularno-naukowej. Prosty, zrozumiały język. Wciągająca. Skończyłam w 3 tygodnie czytając śr. godzinę dziennie, a więc bardzo przyjemna lektura.

szanna | 2014-01-11
Przeczytana: 11 stycznia 2014