Drugi Mesjasz. Templariusze, całun turyński i wielkie tajemnice masonerii

Tłumaczenie: Jerzy Korpanty
Wydawnictwo: Orpheús
The Second Messiah. Templars, the Turin Shroud and the Great Secret of Freemasonry
83-907516-5-8
historia
Pistacia

Czy na słynnym Całunie Turyńskim widnieje oblicze Chrystusa? Przeprowadzone w 1988 roku testy izotopowe ujawniły, że tkanina, z której sporządzono całun, powstała po roku 1260. A jednak, posługując się supernowoczesną techniką, autorzy zebrali niezbite dowody na to, iż jedna z najświętszych relikwii chrześcijaństwa jest autentyczna. Tyle tylko, że nie zostało na niej uwidocznione oblicze...

Czy na słynnym Całunie Turyńskim widnieje oblicze Chrystusa?

Przeprowadzone w 1988 roku testy izotopowe ujawniły, że tkanina, z której sporządzono całun, powstała po roku 1260. A jednak, posługując się supernowoczesną techniką, autorzy zebrali niezbite dowody na to, iż jedna z najświętszych relikwii chrześcijaństwa jest autentyczna. Tyle tylko, że nie zostało na niej uwidocznione oblicze Zbawiciela...

Co łączy Całun Turyński ze zburzeniem Świątyni Jerozolimskiej, jej ostatnim kapłanem, tajemnymi naukami Jezusa, jak również z rycerskim zakonem templariuszy? Kim był ostatni przywódca tego zgromadzenia mnichów-wojowników i dlaczego skazano go na straszliwą śmierć? W jakiej mierze epidemia dżumy, ów "bicz Boży" średniowiecznej Europy, wpłynęła na losy Całunu? Kim był dla Kościoła i jego wyznawców Drugi Mesjasz? Kim byli - i nadal są - strażnicy wielkiego sekretu Całunu?

Autorzy, kontynuując wątki "Klucza Hirama", rozwiązują mroczne i pasjonujące zagadki historii.

źródło opisu: Wyd. Orpheús, 1998

źródło okładki: zdjęcie autorskie - gabj

Piter | 2013-04-25
kobianka | 2016-10-01