10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
cierpienie
religia
elle

Dla uczniów Chrystusa podobnie jak dla pozostałych mieszkańców ziemi cierpienie jest dramatem. W świetle wiary dramat urasta jednak do wydarzenia świętego, szczególnej łaski, której historia rozpoczyna się w ogrodzie Getsemani i na górze Kalwarii. Tam, dzięki krzyżowej męce Bożego Syna, cierpienie zyskało sens i otrzymało nieprzemijalną wartość. Chociaż w tym życiu nie dane nam będzie pojąć, dlaczego Bóg je dopuścił, to przecież On sam odsłania przed nami wiele z jego tajemnic. Rozważania rekolekcyjne o cierpieniu zawarte w tej książce mogą pomóc ci odnaleźć Bożą perspektywę dla trudnych doświadczeń, które nazywamy cierpieniem. Chociaż mają różne źródła: fizyczne (ból ludzkiego ciała), moralne (zmagania natury duchowej) i mistyczne (gdy Bóg oczyszcza człowieka przez trudy, kłopoty, lęki i jednoczy go z sobą), wszystkie stwarzają wielkie szanse dla duchowego rozwoju. Dostrzec je i zrozumieć może jednak tylko ten, kto ma w sercu wiarę, kto życie swoje układa i realizuje w łączności z Jezusem.

źródło opisu: wprowadzenie - książka

źródło okładki: www.wkb.krakow.pl

elle | 2011-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2011

„Nie jest prawdziwą taka miłość, która nie wymaga”.
Cierpienie jest częścią naszego życia, i mając różne źródła, wieloraki charakter dotyka każdego w mniejszym lub większym stopniu. Cierpienie jest jak cień, który zawsze towarzyszy człowiekowi i nie można się od niego uwolnić. I chociaż jego towarzystwo jest trudne, to... można mu nadać sens.
Książka ta w niezwykły sposób pomaga spojrzeć inaczej na zwykłość codzienności lub na to, co nas niespodziewanie spotyka, i co nierzadko jawi się w oczach jako coś nie do przejścia.
Mawia się, że książka jest przyjacielem człowieka. Jest to jedna z tych książek, przy których tak się poczułam. I jak przyjaciel przynosi pewnego rodzaju zrozumienie sytuacji, pocieszenie, wytchnienie, podnosi wewnętrznie. Trudno było mi za każdym razem odkładać ją na miejsce. Każdemu serdecznie polecam!

vaporous | 2016-09-11
Diana | 2016-02-07