Okładka książki Wieża Jaskółki

Wieża Jaskółki

Autor:
Cykl: Saga o Wiedźminie (tom 4)
wydawnictwo
superNOWA
wiedźmin,
typ
papier
Lea
8.2 (12297 ocen i 240 opinii)

Opis książki

Jesienne Ekwinokcjum tegoż dziwnego roku przyniosło rozmaite znaki na niebie i na ziemi, które jakoweś klęski i nadzwyczajne zdarzenia niechybnie zwiastowały. Tuż przed północą zerwała się straszliwa zawierucha, zadął potępieńczy wicher, a pędzone po niebie chmury przybrały fantastyczne kształty, wśród których najczęściej powtarzały się sylwetki galopujących koni i jednorożców. Lelki dzikimi głosami wyśpiewywały konajączkę, zaskowyczała straszna beann’shie, zwiastunka rychłej i gwałtownej śmierci, a gdy przegalopował Dziki Gon i rozwiały się chmury, ludzie zobaczyli księżyc – malejący, jak zwykle w czas Zrównania. Ale tej nocy księżyc miał barwę krwi.
W świątyni bogini Melitele trzy osoby śnią ten sam sen. „Krew na jej twarzy… Tyle krwi…”
Bezlitośni zabójcy z Nilfgaardu są już na tropie Ciri. Ta zaś, ciężko ranna, powraca do zdrowia w zagubionej wśród bagien chacie pustelnika Vysogoty. W tym samym czasie drużyna Geralta, pokonując kolejne przeszkody, dociera wreszcie do ukrywających się druidów. Czy wiedźminowi uda się odnaleźć Ciri? Jaką rolę odegra osnuta legendą Wieża Jaskółki?

źródło opisu: opis wydawcy

Polecamy

Opinie czytelników
Michał | 2013-11-23
Przeczytana: 03 maja 2014

Rewelacyja! Pięknie skomponowana! Niesamowita akcja, trzymająca w napięciu. Muszę tutaj w szczególności zaznaczyć umiejętność Sapkowskiego, do opisywania wydarzeń dziejących się w różnych okresach czasowych, co bardzo mi się podobało. Akcja na jeziorze Tarn Mira, to ambrozja dla mojej wyobraźni! Nie byłem w stanie oderwać oczu od książki. Gdy już musiałem, w pracy czy na uczelni, ciągle myślałem o tym co się stanie dalej z barwnymi bohaterami dzieła Sapkowskiego. Przygody Cirilli i kompanii Geralta totalnie mnie wciągnęły. Moim zadaniem najlepsza cześć sagi o Wiedźminie.

Krzysztof | 2012-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2012

Kolejna część przygód wiedźmina. Geralt ze swoją drużyną podąża czort wie gdzie szukać Ciri, której szukają wszyscy, bo wszyscy maja w tym interes, żeby odnaleźć dziecko niespodziankę. Wkład drużyny Geralta wchodzą przyjaciel wiedźmina, słynny poeta Jaskier, Milwa, znakomita łucznika, Cahir, Nilfgaardczyk, którego przeznaczenie, podobnie jak Geralta związało z Ciri, Regis, wampir, który jest na odwyku, nie pije krwi, bo wcześniej się uzależnił i kompletnie się zżulił, tak więc krwi nie pije. Widocznie widać wampiry mogą się bez picia ożywczej krwi obywać jakoś, ciekawa koncepcja. Jeszcze ciekawsze jest to, że Regis paraduje na słońcu, w ogóle światło dzienne mu nie przeszkadza, zwierzęta się go nie boją, bo ten ma na to swoje sposoby, i coś mi się zdaje, że wynalazki typu, krzyż woda święcona na niewiele by się zdały, gdyby ktoś chciał Regisa załatwić, bo Regis jest ponoć wampirem wyższej kategorii. Do tej ciekawej drużyny trafiła, Angouleme, młoda, cintryjka, rówieśniczka Ciri, któr...

Lenalee | 2010-01-30

To chyba najlepszy tom z Wiedźmina. ; )

NarcissusBaz | 2012-02-10

Pomimo wielu negatywnych opinii, jakie zaczyna zbierać saga pod koniec, ja ujmę to tak - z każdym tomem ta seria nabiera większego rozmachu, żeby pod koniec niemal dorównać tolkienowskiemu "Władcy Pierścieni" czy dziełom Martina. Coś, co na początku zapowiadało mi się na historyjki z życia wiedźmina, który tłucze stworki, okazało się z czasem wielką przygodą z fantastycznie wykreowanym światem (dziesiątki postaci!) i przemyślanym podłożem politycznym. Jeszcze chciałbym się odnieść do kilku minusów i negatywów - fakt, że książka pochodzi z sagi o wiedźminie Geralcie, nie znaczy, że Sapkowski musi pisać tylko i wyłącznie o nim. Na tym opiera się ROZMACH serii, o którym wspomniałem. Jeśli ktoś woli jednego bohatera i jego proste losy, to niech poczyta "Plastusiowy Pamiętnik", a nie zabiera się za Wielkie książki.
@Grimgor - zabawa narracją i chronologią, to jeden z piękniejszych zabiegów, jakim można uraczyć swojego czytelnika. Jeśli nie jesteś na to jeszcze gotowy, to polecam coś w stylu...

Tathagatha | 2012-08-08
Przeczytana: 2007 rok

Nie będę się szczególnie rozpisywała: kolejna część nadal na wysokim poziomie. Fabuła wciągająca i trzymająca w napięciu - plusem jest to, że nie ma wrażenia, że jest przeciągana na siłę.

W tej części wydarzenia są opisywane z perspektywy różnych osób, chronologia wydarzeń momentami pomieszana, ale da się to szybko wyłapać. Przyznam, że ten zabieg dodał nieco świeżości i 'inności'.

Przede mną ostatni już tom sagi o Wiedźminie i niezwłocznie kontynuuję lekturę.

Northman | 2014-05-08
Przeczytana: 27 listopada 2012

Po lekturze aż chciałoby się powiedzieć "im dalej w las, tym więcej drzew". Parafrazując wspomniane powiedzenie można by rzec "im dalej na szlaku, tym więcej niebezpieczeństw". Atmosfera gęstnieje w miarę zbliżania się do końca podróży, przygody i końca tej historii. Żal aż ściska człowieka za gardło na myśl o tym, że to już przedostatni tom. Sapkowski umiejętnie prowadzi akcję przedstawiając ją z różnych punktów widzenia i z perspektywy wszystkich zainteresowanych stron, co według mnie jest niewątpliwą zaletą tej książki i całej sagi. Nie zgadzam się z tymi, którzy są zdania, że takie podejście do tematu rozmywa historię i sprawia, że coraz mniej jest tutaj Wiedźmina w Wiedźminie. Ta historia ma w sobie moc, uzyskaną między innymi dzięki właśnie takiemu a nie innemu stylowi opowiadania jej przez Sapkowskiego. Saga zmierza do swojego finału i wciąga jak nigdy wcześniej wznosząc się przy tym na wyżyny literackiego mistrzostwa.

Luna | 2011-09-21
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: sierpień 2011

Tak, tak, zgadzam się z opinią, że Sagę powinni przeczytać również tacy np. miłośnicy Zmierzchu czy innego pseudofantastycznego "dzieła". I nie dlatego, że Wiedźmin jest do nich podobny, ale po to, aby mogli zobaczyć, jak wygląda prawdziwa fantastyka. Sapkowski to marka sama w sobie. Po prostu.

Wiedźminka | 2012-03-23
Przeczytana: 23 marca 2012

Akcja kolejnej książki Andrzeja Sapkowskiego z cyklu Wiedźmin rozpoczyna się w dzień jesiennego Ekwinokcjum. Rozpętuje się straszliwa wichura, upiorne wycia, krzyki i zawodzenia. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że umarł ktoś w czyich żyłach płynie krew królów Cintry ..

Na bagnach w następnych dniach zostaje odnaleziona tajemnicza dziewczyna ze szpecącą blizną na twarzy, którą jest Ciri. Dochodząc do zdrowia pod opieką pustelnika - Vysogoty, dziewczyna opowiada mu swą historię.
Złapana przez łowcę nagród Leo Bonharta, który zabił całą hanzę Szczurów, została pozostawiona przy życiu które szybko okazało się piekłem na ziemi .. Dziewczyna poprzysięga zemstę. Pragnie też dostać się do tajemniczej Wieży Jaskółki - Tor Zireael, aby teleportować się na wyspę Thanedd. Jej śladem podąża jednak pościg z Bonhartem, Puszczykiem i Riencem na czele.

Tymczasem Geralt, Yennefer oraz cesarz Emhyr var Emreis własnymi sposobami planują odnaleźć Ciri. Podczas niezliczonych przygód d...

książek: 2063
Marre | 2013-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2013

Kolejna część "Wiedźmina" według oczekiwań świetna. Chwilami gubiłam się w przeskokach w czasie i przestrzeni, ale nie umniejsza to geniuszu autora, który wymyślił to i złożył (i to jak!) w tak zaskakującą całość. Mam jedynie dwa, maleńkie zastrzeżenia. Po pierwsze: czy chociaż raz coś u Sapkowskiego może nie urywać się w środku akcji?! To nie na moje nerwy... A po drugie, to mam nadzieję, że w "Pani Jeziora", jako ostatniej (przynajmniej do niedawna) części serii, będzie więcej Geralta. Tęsknię za nim!

weyra | 2011-04-13
Przeczytana: 1998 rok

Tę książkę wyrywałyśmy sobie z siostrą, zarażone "Sapkowskim", co rozdział. Tak przejęte byłyśmy lekturą, że prześcigiwałyśmy się w relacjonowaniu wydarzeń z książki rodzicom, którzy zasmiewali się przy co ciekawszych fragmentach.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto