Zuźka D. Zołzik chlapie ozorem

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Czasami życie jest okropne. A Zuźka ma ciężki tydzień. Najpierw dostała karę za wrzeszczenie w klasie. A teraz znowu ma kłopoty! Bo w poniedziałek jest Dzień Pracy, a Zuźka pochwaliła się w klasie, że wymyśliła dla siebie najfajniejszą pracę na świecie. Ciekawe jaką?

beataj | 2011-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2011

Nie wiem, czy to jedna ze słabszych części, ale ani mnie, ani syna zbytnio nie zachwyciła; taka zwykła jedna z wielu... Zobaczymy co będzie w innych częściach

martynal11 | 2012-08-27
Przeczytana: 24 czerwca 2012

Książeczka przeznaczona dla młodszych dzieci przedstawia niegrzeczną dziewczynkę. Zuzia chodzi do zerówki. Jej klasa ma lekcję w sali numer 9. Dziewczynka trochę złośliwa i porywcza tym razem musi wybrać kim chce zostać w przyszłości.Okazuje się, że to wcale nie jest takie łatwe.
Wybiera w końcu zawód dozorcy.Dzieci początkowo śmieją się ze swojej koleżanki, gdy poznają pana Igora Marsewicza - tamtejszego dozorcę.

Zuzia uczy małych czytelników, że nie warto mówic wszystkiego co ślina na język przyniesie oraz odpowiedniego zachowania podczas zajęć lekcyjnych. To wszystko obrócone jest w żart, co bawi i śmieszy nawet starszych.
Książeczka napisana jest dużą czcionką co ułatwia czytanie dzieciom Dołączone są też piękne ilustracje wykonane przez Denisa Brunkusa, które wzbudzają zainteresowanie i przykuwają uwagę.
Moje młodsze rodzeństwo, a zwłaszcza siostra uwielbia przygody Zuźki. Śmieją się i lubią, gdy czytam im perypetie tej małej dziewczynki....

Ness | 2014-09-17
Przeczytana: 17 września 2014

Kolejny raz Zuziaa :)
I co z tego, że już czytałam tę książkę kilka lat temu, zanim mnie nie wyrzucili z dziecięcej biblioteki, bo niby "jestem juz dojrzała i czytam inne książki". No jasne. Teraz wypożycza mi je dziesięcioletnia siostra. Tak przy okazji, oczywiście. Wypożycza je sobie, a ja korzystam :DDD

Alicja | 2013-04-04

Czytałam tę serię mojej 7 letniej córce. Przygody są dobrze przemyślane i pisane z punktu widzenia dziecka. Dowcip śmieszy i dzieci i dorosłego. Niestety bohaterka nadużywa słowa "głupi" we wszystkich możliwych odmianach. Sposób wyrażania się Zuzi byłby dobry dla dzieci 9-10 letnich, a nie dla 6-7 latków.

adgam_b | 2015-04-02

Nie mam osobnej opinii do każdej książki Zuźka D. Zołzik. Czytałam ją jak miałam 8 lat i przeczytałam ich 16. Moją pierwszą była "Zuźka D. Zołzik nie jest złodziejką". Pierwsza taka prawdziwa książka jaką zaczęłam czytać. Trafiłam na nią nie chcący w bibliotece i wszystkie miałam wypożyczone, a szkoda, że nie kupowałam, bo miałabym co dzieciom zostawić w przyszłości. Im na pewno będę tą serię kupowała. Śmieszna, głupkowata książka. Najlepsza dla każdego dziecka. Bardzo pobudza wyobraźnie. Polecam

Nirvana | 2012-04-18

Gdy byłam młodsza wręcz zakochałam się w przygodach Zuzki, bardzo miło wspominam ;)

sourire | 2011-01-23

oj miło,bardzo miło wspominam całą tą serię. ;-)

katecz | 2017-03-13
Przeczytana: 13 marca 2017