Klima im Wandel: Tatsachen, Irrtumer, Risiken
83-7180-099-1

Od początku istnienia naszej planety w panującym na niej klimacie zachodzą zmiany. Już od dawna są one przedmiotem zainteresowania człowieka; analiza wyników prowadzonych obserwacji umożliwia zrozumienie złożonych przyczyn tych zmian, a tym samym prognozowanie klimatu na Ziemi w najbliższej i dalszej przyszłości. Niemiecki klimatolog, prof. Schonwiese, w przystępny sposób przedstawia wpływ na ewolucję ziemskiego klimatu takich niezależnych od nas czynników jak erupcje wulkanów, aktywność słoneczna i prądy oceaniczne, ale przede wszystkim skutków działalności człowieka: efektu cieplarnianego, dziury ozonowej, wycinania lasów, postępującej urbanizacji i zanieczyszczenia atmosfery.

źródło opisu: proszynski.pl

źródło okładki: proszynski.pl

Paweł Malik | 2014-04-29
Przeczytana: 28 kwietnia 2014

Doskonała książka przybliżająca mechanizmy klimatyczne naszego globu, rozwiewając jednocześnie wiele mitów dotyczących zjawisk klimatycznych. Napisana przystępnym językiem i (jak na książkę o tematyce naukowej) lekkim piórem. Autor podchodzi do tematu profesjonalnie i naukowo, stroniąc od indoktrynowania czytelnika ideologicznie. Polecam!

Iza | 2011-06-29
Przeczytana: 2008 rok