Życie. Przewodnik Praktyczny. 16 wywiadów Dużego Formatu

Wydawnictwo: Agora SA
literatura faktu
madzka

Zbiór wywiadów Dariusza Zaborka - Bartoszewski, Kaczyński, Chrzanoski, Starowieyski, Pieczka, Głowiński, Kałużyński, Wisłocka, Życiński, Jaczewski, Janowska, Maksymiuk, Lengren, Czapiński, Środa, Fołtyn Dariusz Zaborek - Wielokrotnie w finale Konkursu Grand Press i Nagrody im. Barbary N. Łopieńskiej. W roku 2005 - za wywiad z księdzem prof. Michałem Czajkowskim i dr Michaliną Wisłocką. W...

Dariusz Zaborek -
Wielokrotnie w finale Konkursu Grand Press i Nagrody im. Barbary N. Łopieńskiej. W roku 2005 - za wywiad z księdzem prof. Michałem Czajkowskim i dr Michaliną Wisłocką. W 2006 - za wywiad z prof. Bartoszewskim. W 2007 - za wywiady z prof. Wiesławem Chrzanowskim i Marią Fołtyn. W 2008 - za wywiady z Anną Polony i Andrzejem Rosiewiczem. W 2009 roku został laureatem tego konkursu na najlepszy wywiad prasowy roku za rozmowę z Bogusławem Kaczyńskim "Ja, Maria Callas". W 2010 roku w finale za wywiad z Katarzyną Lengren.

źródło opisu: Agora, 2009

źródło okładki: http://kulturalnysklep.pl/ZYCIE/pr/-zycie--przewod...»

dilbi | 2015-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2015

Zbiór wywiadów z niezwykle ciekawymi ludźmi. Część z nich jest po prostu dobra, część wręcz rewelacyjna - przeprowadzona z polotem, dużą dawką humoru. Czyta się szybko, dowiedziałam się o kiku osobach rzeczy, o których nawet nie miałam pojęcia.
Polecam!!

Karola | 2014-01-27
Na półkach: 52 w 2014, Przeczytane
Przeczytana: 26 stycznia 2014

„Duży format” to certyfikat jakości sam w sobie, dlatego gdy nadarza się okazja do przeczytania jakieś pozycji z nim związanej to się nie zastanawiam tylko zasiadam wygodnie w fotelu i czytam. I tak i tym razem się nie zawiodłam. Dariusz Zborek prowadzi wywiady w sposób interesujący, dociekliwy a przy tym nie nachalny i starający się wyciągnąć co większe „brudy” z życia swoich rozmówców. Osoby ze świata polityki, kultury, sztuki tworzą barwną grupę, każda z tych osób swoimi działaniami jest indywidualistą samym w sobie a zarazem człowiekiem takim jak każdy z nas. Niektóre wywiady wciągają, że można zapomnieć o obowiązku wyspania się, niektóre troszkę nużą, ale to wszystko zależy od tego, co kto lubi lub kogo kto lubi.

Superchrupka | 2011-08-14
Przeczytana: 28 maja 2011

"Władysław Bartoszewski, Bogusław Kaczyński, Franciszek Pieczka czy Maria Fołtyn – to niektóre z szesnastu ciekawych postaci, z którymi Zaborek rozmawiał dla Dużego Formatu. Wiele z tych tekstów zostało nagrodzonych. Fakt ten nikogo nie zdziwi, gdyż zbiór tych rozmów to szkoła wywiadu na najwyższym poziomie – wnikliwych, wyczerpujących, gdzie prowadzący nie obnosi się ze swoją obecnością, ale nie jest również przezroczysty jak szkło. Zadaje pytania prowokujące, sprawnie kieruje tokiem rozmowy, inspiruje do odpowiedzi pełnych, autentycznych i osobistych. Dobór rozmówców i mądrze przeprowadzona wymiana zdań dają efekt rewelacyjny – jest to książka nabita słowami naprawdę mającymi znaczenie. Nie ma tu wszędobylskiego pustosłowia, które biednego czytelnika męczy zwykle już w połowie krótkiego tekstu. Zaborek nie nudzi, ani nie irytuje przez niemalże czterysta stron.

Doświadczenia, o których opowiadają bohaterowie „Przewodnika”, są zarówno trudne, jak i delikatne. To często historie,...

Ronja | 2012-09-01
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 31 sierpnia 2012

Przyzwoite wywiady z ciekawymi ludźmi. Niektóre - perełki i to zarówno pod względem dostarczanych emocji jaki i humoru. Fajne w tej książce było to, że nawet jak nie miałam rozległej wiedzy na temat danego bohatera, to co miał do powiedzenia było i tak interesujące.

Melania | 2012-07-24
Na półkach: Przeczytane, Kindle
Przeczytana: 24 lipca 2012

Podchodziłam nieco sceptycznie do tej książki. Wywiady? Co może być w nich ciekawego? Mogę szczerze powiedzieć, że totalnie mnie wciągnęły. Na pierwszy rzut oka większości z tych osób nie znam. Potem zaczynałam od końca - po każdym wywiadzie jest słówko o człowieku. Przeczytałam. Czasem coś świtało, czasem dalej pustka, więc nie byłam negatywnie nastawiona, a z ciekawością odkrywałam drugą osobę. Pytania były zadawane przez dziennikarza, a zarazem autora bardzo zgranie. Powstawała opowieść, która płynnie opisywała losy bohatera.

Najbardziej kontrowersyjnym wywiadem był dla mnie ten przeprowadzony z Franciszkiem Starowieyskim. Cóż... Nie przypadliśmy sobie do gustu :) Reszta, w moim odczuciu bardzo pozytywna. Fascynujące historie ludzi żyjących czasach zawieruchy wojennej, poprzez codzienność PRLu oraz bliższą mi współczesność.

Bardzo, bardzo polecam!

Anna | 2015-11-08
Przeczytana: 07 listopada 2015

Nie wiem skąd podtytuł wskazujący na przewodnik, bo książka przewodnikiem jako takim nie jest. Może jednak skłaniać do przemyśleń, otwarcia oczu na pewne kwestie z życia płynące. Wszystkie wywiady w niej zawarte są ciekawe, zadawane pytania sensowne i rozbudzające chęć dalszego wchodzenia w temat. Ma się przy tym wrażenie, że odpowiedzi są szczere, bo nie mało w nich szczegółów z życia prywatnego. Polecam.

KocikZet | 2011-09-14

Duży Format to marka sama w sobie ;) Kilka dobrych wywiadów do przeczytania, choć tytuł trochę na wyrost ;) Konkluzje raczej smutne...ale widać takie jest życie. Niemniej warto - dla rozmów z Kaczyńskim (Bogusławem), Wisłocką, Pieczką czy Środą.

Oliksa | 2014-11-05
Przeczytana: 03 listopada 2014

Ciekawe wywiady, sporo z tych osób nie znałam, bądź tylko kojarzyłam. Dobra okazja, żeby dowiedzieć się czegoś więcej o ich życiu i czasach, w których żyli.

aharbaal | 2011-09-25
Przeczytana: 25 września 2011

Fołtyn, Wisłocka, Janowska, Starowieyski ukazali się jako wielkie osobowości, za to przez Kałużyńskiego czy Chrzanowskiego ciężko było mi przebrnąć, ale to ze względu na różnice światopoglądowe. Dobry pomysł, by zebrać wywiady z tak różnymi (:)) osobami w jednym tomie.

PannaAnna | 2012-07-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012, E-booki
Przeczytana: 05 lipca 2012

16 wywiadów z 16 tak różnymi osobami... Ludźmi epoki przemian, często u schyłku życia...ludźmi którzy kształtowali opinię publicznà, politykę czy nasze gusta kulturalne.
Niebanalnie.
Wielki Format to marka sama w sobie