Kobieta i kobieta

1998-01-01
1998-01-01
Hanna Szczerkowska
kobiety

Sięgając po tę książkę oraz później czytając broszurę o treści lektury,sądziłam, że bohaterki powieści czeka naprawdę coś dramatycznego, możliwe, że pewne trudne wydarzenie je połączy, kobiety się zaprzyjaźnią. Zastanawiałam się, cóż mógł oznaczać ten dramat, to słowo, które zostało użyte dla zachęty poznania tej książki.

Dla każdego trudne wydarzenie, dramat, w ogóle terminologia i synonim dramatu oraz jego faktyczne odzwierciedlenie mają inne znaczenie.
To, co może w dawnych latach było tragedią zwłaszcza wśród społeczności, tak dzisiaj nieco albo i zupełnie inaczej spogląda się na kwestie zdrady czy rozwodu, które spowszechniały, a nawet daje się temu ostatniemu właśnie społeczne przyzwolenie.
Rozstanie zawsze jest trudne, ale ta powieść pokazuje, że siła w kobietach, siła w przyjaźni i o wspólnym wsparciu jeszcze raz można zaznać życiowej radości.

I choć bohaterkom tej historii można współczuć, tak sama fabuła powieści nie ma w sobie krztyny polotu, wartkości, lekkości. Treść wydaje się pozbawiona wyrazu i nudzi. W ogóle w żadnym momencie ani w sposób negatywny, ani pozytywny nie zaskoczyła.
Zakończenie przyniosło ulgę, ale chyba większą książkowym postaciom przyjaciółek aniżeli mogło Czytelnikowi..

Dla każdego trudne wydarzenie, dramat, w ogóle...

Aisling jest bardzo szaleńczo zakochana w swoim mężu i w swoich dzieciach, dla nich zrezygnowała z kariery zawodowej. Jo to młoda dziennikarka, mająca wspaniałego narzeczonego. Okazuje się, że obie przyjaciółki mają wszystko, a to im się tylko tak wydaje.
Pewnego dnia mąż Aisling opuszcza ją i swych synów ucieka do swojej kochanki znudziło go bycie dobrym, oddanym, wiernym mężem czuje, że przestał swoją żonę kochać.

Na początku nużyła mnie książka, ciągnęła się długo, a potem już się zaczęło więcej dziać.
Jest to moje pierwsze spotkanie z pisarką i nie ostatnie, dobrze napisana powieść.
"Kobieta i kobieta" jest powieścią wciągającą, dobrą przeczytałam chętnie, lektura zagwarantowała mi mnóstwo emocji, wrażeń dobrych poruszyła mnie mocno, jest miłą rozrywką, relaksem na jesienny wieczór z kubkiem gorącej herbaty.

Początek ma długi rozpęd, ale jak już poleci to za szybko jest koniec!
Zabawnie, odlotowo. Polecam

Początek ma długi rozpęd, ale jak już poleci to za szybko jest koniec!
Zabawnie, odlotowo. Polecam

przeczytałam juz wszystkie ksiazki tej autorki
i ta jak i wszystkie sa podobne tej autorki
bardzo fajna, szybko się czytało,
polecam

Według mnie jedna ze słabszych książek tej autorki - typowe babskie czytadło, jeśli emocje, to raczej łzawe i z przewidywalnym happy-endem. Dla fanów Danielle Steel.

Na półkach: , , , , , ,

O kobietach, które wbrew przeciwności przetrwały i stały się silniejsze.

O kobietach, które wbrew przeciwności przetrwały i stały się silniejsze.

• 2004
  • Wyzwanie Książkowe 2017
  • 1_Jest co czytać (300-400stron)
  • 0_Autorki
  • Prawdziwe Historie

Dodaj cytat z książki Kobieta i kobieta