Pretty women

Wydawnictwo: Amber
Pretty Women
83-85423-12-5
Jula

Trzy piękne, młode kobiety, które w ślad za swoimi mężami, służącymi w Air Force, wyjechały po zakończeniu drugiej wojny światowej do amerykańskiej bazy wojskowej w Trypolisie nie mogły przewidzieć czekającej ich tam wkrótce tragedii i skandalu... Minęło ponad dwadzieścia lat od tamtych wydarzeń: samanta kieruje teraz dużym studiem filmowym w Hollywood, a Tess ubiega się o prestiżowe stanowisko kanclerza uniwersytetu. Z otrzymanego nagle listu dowiadują się, że wiele lat temu w Libii nieświadomie przyczyniły się do zatuszowania brutalnie i w niewyjaśnionych okolicznościach zadanej śmierci. Obie stają przed trudną i ryzykowną decyzją: czy wyciągnąć ponurą, pieczołowicie ukrywaną zbrodnię na światło dzienne, a jej sprawcę postawić przed sądem... czy puścić odległą, ciemną przeszłość w niepamięć i pozwolić, by winny tragedii uszedł sprawiedliwości.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: zdjęcie własne

Hana | 2014-02-23
Na półkach: Pozostałe, Przeczytane
Przeczytana: 22 lutego 2014

Książka opisująca losy pięciu ,pięknych, młodych Amerykanek ,które spotkały się w bazie wojskowej w Trypolisie jako żony oficerów lotnictwa (przełom lat 40-stych i 50-tych XX w.) jest ciekawa.Czyta się płynnie i szybko,z niecierpliwością, bo chcę wiedzieć co dalej.... Lata lecą szybko.Rodzą się dzieci,panie starzeją się...Lubię siąść z taką książką w zimowy wieczór.

figa1992 | 2011-09-21
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 21 września 2011

Książka "Pretty Women" wbrew tytułowi nie jest jakimś tam harlekinem i nie powinna kojarzyć się w żadnym wypadku z filmem z Julią Roberts w roli głównej. Jest to opowieść o piątce kobiet, których drogi krzyżują się ze sobą, jak to w życiu bywa, w wyniku zbiegu okoliczności. Każda inna, wychowana w innych warunkach, mająca własne plany, marzenia, zalety, wady, nadzieje i obawy. Każda z nich ma swoja własną historię, w której przeżywa radości i smutki, choć naturalnie częściej przychodzi im zmierzać się z przeciwnościami losu. Łączy je tak naprawdę jedno: każda z nich jest żoną oficera wojskowego, co wywiera na nie wieloraki wpływ i nosi ze sobą wiele konsekwencji.

Kobiety te łączy również ten szczególny rodzaj przyjaźni, która nawet po dwudziestoletniej rozłące wciąż trwa. Jednak do ich ponownego spotkania (po wyjeździe z Trypolisu, w którym się poznają) dochodzi w bardzo nieprzyjemnych okolicznościach, o których dowiecie się, jeśli zechcecie przeczytać tę książkę.

Autorka niemal...

malowanaświatem | 2012-08-24
Przeczytana: 23 sierpnia 2012

Bardzo dobra książka. Świetny styl pisania autorki. Pokazuje przebieg życia kobiet, które zdecydowały się zostać żonami lotników. Uświadamia że w życiu nie jest najważniejsza kariera. Ciekawa fabuła, dużo się dzieje. Jest nawet wątek kryminalny. Polecam!

Anita Kowalska | 2016-08-19
Andrzej Akowacz | 2016-05-21