Obraz Polski i Polaków we Włoszech

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
978-83-233-2910-7
Polska-Włochy
Olena

Kontakty Polaków z Włochami mają wielowiekową tradycję. Ich losy łączyły się - celowo lub przypadkiem - w różnych okresach historii i na wielu płaszczyznach: kulturalnej, naukowej, politycznej, gospodarczej, religijnej. Ile przetrwało z tego kulturowego bagażu polsko-włoskich doświadczeń - do dzisiaj? Z czym Polska i Polacy kojarzą się współczesnym Włochom? Z jakich elementów złożony jest dzisiejszy obraz naszego kraju i jego obywateli - w Italii? Które aspekty polskości najwyraźniej zarysowują się we włoskim społeczeństwie i we włoskiej kulturze?

źródło opisu: amazonka.pl

źródło okładki: ksiazka48.pl