O pomieszaniu gatunków. Science Fiction a postmodernizm

978-83-7436-240-5
science-fiction
Trojka

O pomieszaniu gatunków. Science fiction a postmodernizm to pierwsze na rynku polskim fundamentalne opracowanie skomplikowanego i wielowarstwowego zjawiska, jakim jest współczesna science fiction. Pokazuje, jak literatura SF wykrystalizowała jako osobna forma wypowiedzi, przeżyła złoty okres, a po kilkudziesięciu latach jej techniki zostały wchłonięte przez powieść głównego nurtu. Książka może służyć jako kompendium, porządkujące nurty i podgatunki SF, przedstawiające jej twórców, a także podające przykłady zaadoptowania poetyki SF przez literaturę postmodernistyczną.

Adresatem książki są zarówno ci, którzy doceniają SF i chcieliby usystematyzować swą wiedzę na jej temat, jak i czytelnicy zainteresowani postmodernizmem, a nie znający czy nie lubiący fantastyki, którzy na termin „science fiction” tak często natykają się we współczesnej krytyce.

źródło opisu: http://www.wydawnictwotrio.pl/index.php?Tytul010=329&Podstrona=0

źródło okładki: http://www.wydawnictwotrio.pl/Okl010adka/o_pomieszaniu_gatunkow.jpg

Lemur | 2016-03-31
Selavi | 2016-01-15