Bóg i ewolucja. Podstawowe pytania ewolucjonizmu chrześcijańskiego

Wydawnictwo: Towarzystwo Naukowe Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
83-7306-054-5
ewolucja, Bóg, filozofia, stworzenie
filozofia i etyka
pheosia

Jak pogodzić współczesne naukowe teorie z biblijnymi opisami stworzenia świata? Czy kreacjonizm i ewolucjonizm się wykluczają? Abp Życiński w swojej książce przekonuje, że nie tylko się nie wykluczają, ale są absolutnie nieporównywalne, ponieważ dotyczą różnych płaszczyzn poznawczych. Autor pokazuje jak człowiek wierzący powinien patrzeć na odkrycia nauk przyrodniczych by nie wpaść w żadną ze skrajności.

wyrwany | 2015-01-24
Dudzio | 2014-07-09