Obligacje i ich portfele. Wycena, wrażliwość, strategie

Wydawnictwo: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
biznes, finanse

Podręcznik powstał na podstawie wykładów od wielu lat prowadzonych przez autorkę w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Zawiera zarówno podstawy analizy obligacji, oparte na wycenie za pomocą, stopy aktuarialnej, jak i bardziej zaawansowane ujecie analizy, oparte na aktualnej terminowej strukturze stóp procentowych, wykorzystywane do budowy strategii strukturalnych portfeli obligacji. Zawartość książki została poszerzona o elementy analizy kontraktów Interest Ratę Swaps, a także o elementy analizy obligacji odwołujące się do terminowej struktury stóp kapitalizacji ciągłej. Podręcznik ten jest przeznaczony dla studentów uczelni ekonomicznych, a także wydziałów ekonomicznych innych uczelni wyższych.

Kamila | 2016-01-19
Na półkach: 2016, Przeczytane