Dobry Niemiec

The good German
83-11-09742-9
1945 r., Berlin, miłość, morderstwo
Jula

Niezwykle sugestywna i przejmująca historia ludzi, którzy w 1945 roku znaleźli się w podzielonym na strefy okupacyjne Berlinie. Jednym z nich jest amerykański korespondent, Jake Greismar. Powrócił on do miasta, w którym przed wojną spędził kilka lat, aby opisać triumf aliantów, ale także by odnaleźć zagubioną miłość - Lenę, z którą musiał się rozstać. Tłem dla przedstawionych zdarzeń jest konferencja poczdamska. W tym czasie woda wyrzuca na brzeg z strefie rosyjskiej zwłoki amerykańskiego żołnierza. Greismar stara się poznać tajemnicę, jaka kryje się za tym morderstwem.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: zdjęcie własne