Onyx

Wydawnictwo: Da Capo
Onyx
jacqueline, briskin, powieść
tusia101

Koniec ubiegłego stulecia. Tom Bridger, młody robotnik z Detroit, postanawia zrealizować swoje marzenie – zbudować środek lokomocji, który uniezależniłby człowieka od zwierząt i szyn kolejowych. Przy pomocy brata, Justina, i duchowym wsparciu Antonii, w której zakochuje się bez pamięci, zmierza do celu. Kiedy po latach powstaje Onyx, najbardziej popularny samochód w Ameryce, i mała firma...

Kiedy po latach powstaje Onyx, najbardziej popularny samochód w Ameryce, i mała firma staje się prawdziwym imperium, Toma zaczyna doganiać przeszłość – ożywa miłość do Antonii, którą po tragicznym rozstaniu zamknął w najgłębszym zakamarku duszy, a obietnica złożona ukochanej rodzi nieustanne konflikty Toma z rodziną, synem i własnym sumieniem.

źródło opisu: http://www.biblionetka.pl/book.aspx?id=34699

źródło okładki: http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://img1.fan...»

Martha | 2013-06-18
Przeczytana: 12 czerwca 2013

Kiedy książkę przyniosła mi moja mama powiedziałam "ale ja nie chce romansidła" na co ona "zobaczysz zaciekawi cię". Więc zaczęłam czytać i choć na początku trąciło romansidłem, ona przepiękna a on przemęski, wybuch namiętności, miłość itp. to jednak obok tego, zaczęła toczyć się wspaniała historia rozwoju motoryzacji i nie tylko. Kawał dobrej prawdziwej historii świata "wieku automobilizmu", przepleciona (nie wiem na ile prawdziwym) życiem osobistym Tomasa Bridgera ojca Onyxa. Od projektów i marzeń po produkcję na szeroką skalę. Przeniosłam się w czasie i kibicowałam początkom pierwszego silnika spalinowego, jak bym zupełnie nie wiedziała czy zostanie przyjęty przez ludzi. Finalnie wciągnęła mnie również historia owego romansu, który okazał się tylko początkiem dalszych wydarzeń, losy pozostałych bohaterów budziły wszystkie możliwe emocje... złość, litość, fascynację, czy żal. Jak oddawałam książkę mamie powiedziałam "no takie romansidła to ja mogę czytać".

basik43 | 2015-01-14
Przeczytana: 10 stycznia 2000

Wciągająca, ciekawa i zajmująca lektura. Wzrusza i bawi. Polecam na długie , zimowe wieczory.

Dominika | 2016-08-21
Morgoth | 2014-12-29