Onyx

1994-01-01
1994-01-01
Ewa Górczyńska, Anna Kraśko
jacqueline briskin powieść

Kiedy książkę przyniosła mi moja mama powiedziałam "ale ja nie chce romansidła" na co ona "zobaczysz zaciekawi cię". Więc zaczęłam czytać i choć na początku trąciło romansidłem, ona przepiękna a on przemęski, wybuch namiętności, miłość itp. to jednak obok tego, zaczęła toczyć się wspaniała historia rozwoju motoryzacji i nie tylko. Kawał dobrej prawdziwej historii świata "wieku automobilizmu", przepleciona (nie wiem na ile prawdziwym) życiem osobistym Tomasa Bridgera ojca Onyxa. Od projektów i marzeń po produkcję na szeroką skalę. Przeniosłam się w czasie i kibicowałam początkom pierwszego silnika spalinowego, jak bym zupełnie nie wiedziała czy zostanie przyjęty przez ludzi. Finalnie wciągnęła mnie również historia owego romansu, który okazał się tylko początkiem dalszych wydarzeń, losy pozostałych bohaterów budziły wszystkie możliwe emocje... złość, litość, fascynację, czy żal. Jak oddawałam książkę mamie powiedziałam "no takie romansidła to ja mogę czytać".

Wciągająca, ciekawa i zajmująca lektura. Wzrusza i bawi. Polecam na długie , zimowe wieczory.

• Obyczajowe
  • Posiadam EBOOK