Zakochany w Bogu - autobiografia

83-7221-410-7
autobiografia
religia
Anna

Carlo Carretto - zakochany w Bogu - człowiek, którego entuzjazm, z jakim angażował się w życie polityczne i społeczne, ostatecznie pchnął w stronę życia na pustyni. Z pasją stawiał czoła włoskiemu komunizmowi, żywiąc zarazem głębokie przekonanie, że demokracja musi opowiadać się za prawdą i sprawiedliwością z pożytkiem dla wszystkich. Dlatego po zażegnaniu "niebezpieczeństwa", z tą samą gorliwością stał się jednym z Małych Braci od Jezusa i zafascynowany myślą Karola de Foucauld rozpoczął cichą pracę wśród najuboższych. Niniejsza książka składa się głównie z jego korespondencji z rodziną i najbliższymi przyjaciółmi oraz z fragmentów pamiętnika. Przez te autobiograficzne strony przewija się wiele postaci, bardziej i mniej sławnych, których portrety potrafi Carretto nakreślić kilkoma celnymi słowami. Mamy tu prawdziwą galerię: od delikatnych obrazków ze środowiska rodzinnego do nasyconych żywymi barwami portretów osób, które w istotny sposób wpłynęły na jego życie. Jednak Czytelnik nie znajdzie w nich Carla sprzed i po pustyni. Carretto jest zawsze tym samym człowiekiem - trochę marzycielskim, czasami pełnym optymizmu, czasami proroczym,lecz zawsze bezgranicznie zakochanym w Bogu wymagającym i nieuchwytnym.

źródło opisu: książka

źródło okładki: zdjęcie autorskie