Dziennikarstwo sportowe. Praktyczny przewodnik

Tłumaczenie: Marta Lorek
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Media (WUJ)". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Sports Journalism: A Practical Introduction
978-83-233-2640-3
dziennikarstwo, sport, media
sport
gall21

Sport jest dzisiaj najszybciej rozwijającym się sektorem mediów, a relacje sportowe nie ograniczają się już do ostatnich stron gazet. Książka Phila Andrewsa stanowi aktualne i interesujące wprowadzenie w tajniki zawodu dziennikarza sportowego, dostarczające teoretycznej i praktycznej wiedzy na temat tej dziedziny. Autor podejmuje następujące zagadnienia: funkcjonowanie mediów elektronicznych, drukowanych i cyfrowych oraz ich wzajemne zależności; przygotowywanie materiałów o tematyce sportowej; przeprowadzanie wywiadów, poszukiwanie źródeł i kontaktów; relacjonowanie wydarzeń sportowych; pisanie informacji i reportaży oraz przedstawianie sylwetek.

źródło opisu: http://ksiazki.wp.pl

źródło okładki: http://ksiazki.wp.pl

Damian | 2013-04-26
Przeczytana: 26 kwietnia 2013

Książka zawiera wiele przydatnych informacji dla początkujących dziennikarzy sportowych i nie tylko. Wszystko jest umiejętnie zrównoważone, brak typowej teorii, autor skupia się na zagadnieniach praktycznych.

Wojtek | 2016-12-31
ravis | 2015-09-15