Rok Jeża Teofila

Wydawnictwo: Drzewo Laurowe
8 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
978-83-62468-21-8
skryba

Bajka opowiada o przygodach, jakie w ciągu roku, wraz z przyjaciółmi, przeżywa sympatyczny jeż Teofil. Każda historia dzieje się w kolejnych miesiącach, a przygody mieszkańców lasu związane są z ważnymi w danym czasie wydarzeniami lub zjawiskami przyrody. Główny bohater aktywnie angażuje się w życie bliskich, zawsze służąc im pomocą i oferując swoją przyjaźń. Bajka uczy wartości i pozytywnych zachowań oraz przenosi do radosnego i przyjaznego świata przyrody.

źródło opisu: www.skryby.pl

źródło okładki: www.skryby.pl

Isadora | 2012-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2012

Niniejsza książeczka jest laureatem konkursu na dobrą powieść zorganizowanym przez wydawnictwo Drzewo Laurowe. Szczerze mówiąc wcale mnie to nie dziwi, gdyż autorka bardzo się postarała, by publikacja była nie tylko atrakcyjna dla dzieci, lecz by jej liczne zalety mogli docenić i zaaprobować również rodzice.
W dzisiejszych czasach wymagania dotyczące literatury dziecięcej są spore: książeczki muszą być nie tylko zabawne i pogodne, ale także posiadać znaczące walory edukacyjne, twórczo wpływać na dziecięcą wyobraźnię i kreatywność, promować pozytywne wartości i społecznie pożądane postawy. Wbrew pozorom nie jest to wcale łatwe zadanie, jednak ta książeczka jest dowodem na to, że autorce udało się je zrealizować w stu procentach.
Aniela Cholewińska - Szkolik stworzyła pogodną, pełną ciepła, swojską opowieść, która z pewnością przypadnie do gustu wszystkim członkom rodziny. "Rok jeża Teofila" to dwanaście opowiastek traktujących o przygodach tytułowego bohatera, jakie w ciągu całego...

skryba | 2011-03-30
Przeczytana: 30 marca 2011

"Rok Jeża Teofila" to nie tylko piękna bajka dla dzieci. Każda z historii twórczo wpływa na dziecięcą wyobraźnię i może być wykorzystana jako ciekawa inspiracja do zajęć plastycznych oraz organizowania interesujących wycieczek i zabaw.

ZwykłaMatka | 2015-12-01
ruda | 2012-11-03